İstanbul Beyoğlu Ewet Dans Kursları

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ewet Dans Kursları

beyoğlu, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Sportif Latin Dansı Kursu , Tango Kursu , Salsa Kursu , Sirtaki Kursu , Zeybek Kursu , Düğün Dansı Kursu , Bachata Kursu , Arjantin Tango Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ewet Dans Kursları, İSTANBUL BEYOĞLU ve civarında hizmet vermekte olup 27.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 1935 . sıradadır. Başta Arjantin Tango olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ewet Dans Kursları, 57 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Okulumuzda Arjantin Tango, Latin dansları, Sirtaki ve Zeybek dersleri verilmektedir.

Fotoğraflar
Ewet Dans Kursları Ewet Dans Kursları Ewet Dans Kursları

Sportif Latin Dansı Nedir?

Latin dansı salon dansı ve halk dansı olarak yapılan, Porto Riko ve Küba başta olmak üzere Latin Amerika ülkelerinden çıkan ve dünyaya yayılmış olan dansların hepsini birden ifade eden geniş bir ifadedir. Önde gelen Latin kökenli salon dansları ça ça (veya ça ça ça), rumba, merenque, tumba, bachata, bomba, plena, paso doble ve bolerodur. Arjantin Tangosu da Latin kökenli bir salon ve halk dansıdır, ancak kendisi hem stil hem bir spor dalı olarak bağımsız bir kategoridir. Salsa ise Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletindeki Spanish Harlem bölgesinde yaşayan Latin Amerika kökenli insanlar arasında ortaya çıkmış bir danstır. Ancak her ne kadar ABD kökenli de olsa salsa stil olarak bir Latin dansıdır.

Tango Nedir?

Bir İspanyol – Güney Amerika dansıdır. I. Dünya Savaşı’ ndan sonra ortaya yayılan dans, yıllarca unutulmamıştır. Kıvrak, ölçülü hareketli olan tango, bugün de orkestraların programlarında sık sık yer alır, valsle birlikte klâsik danslardan sayılır.