İstanbul Çekmeköy Yasin Ülker

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yasin Ülker

çekmeköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kuranı Kerim Öğretme Kursu , Çocuk Arapçası Kursu , Arapça Lehçe Eğitimi (Ammice -Günlük konuşma Arapçası ) Kursu , Arapça Kursu , Osmanlıca Kursu , AÖF Osmanlı Türkçesi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yasin Ülker, İSTANBUL ÇEKMEKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 07.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6424 kurs/özel ders verenden 614 . sıradadır. Başta Osmanlıca olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yasin Ülker, 69 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMLERİNDEN MEZUN OLDUM. OSMANLICA VE ARAPÇA ALANINDA EĞİTİM ALDIM. ORTAOKUL LİSE SEVİYESİNDE VEYA AÇIKÖĞRETİM OSMANLICA ARAPÇA DERSLERİNDE YARDIMCI OLACAK ŞEKİLDE HAFTAİÇİ AKŞAM VE HAFTASONLARI KENDİ EVİMDE VEYA SİZİN BELİRLEYECEĞİNİZ BİR YERDE DERS VEREBİLİRİM.


Kuranı Kerim Öğretme Nedir?

İslam dininin temel kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’in dili Arapçadır. Kur’an-ı Kerim’i doğru okuyabilmek için ilk olarak bu dilin alfabesini öğrenmek gerekmektedir. Kur’an-ı Kerim’i indirildiği biçimde, harflerin telaffuz şekilleri ve tecvid kurallarına uygun öğrenmeye ve okumaya dikkat edilmelidir. İbadetlerin istenilen şekilde yerine getirilebilmesi için Kur’an-ı Kerim’in kurallara uygun olarak okunması önem arz etmektedir. Bu nedenle tüm bu gereklilikler ve bireylerin ilgi / ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma kurs programı hazırlanmıştır. Program ile Kur’an-ı Kerim’i okuma bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma kursunda;
1. Kur’an-ı Kerim Harflerini ve kelime içindeki yazılış biçimlerini tanıması,
2. Kur’an-ı Kerim Harflerini mahreçlerine uygun olarak telaffuz etmesi,
3. Kur’an-ı Kerim Harflerini harekelerine ve med durumlarına göre seslendirmesi,
4. Okunuşla ilgili bazı harf ve işaretlere dikkat ederek Kur’an’ı okuması,
5. Namaz duaları, namazdan sonra okunan tesbihatları usulüne uygun olarak
yüzünden okuması,
6. Fatiha suresi, Bakara suresinin ilk beş ayeti, Ayet’el-Kürsî ve kısa sureleri
usulüne uygun yüzünden okuması,
7. Okunan surelerin ve duaların anlamlarını ana hatları ile kavraması,
amaçlanmaktadır.

Çocuk Arapçası Nedir?

Yabancı dil eğitiminin küçük yaşlarda alınmasının önemi herkes tarafından bilinmektedir. Arapça gibi farklı bir alfabesi olan dillerde de aynı durum söz konusudur.

Çocukların yabancı dil eğitiminde; yaş grubuna göre değişik farkındalıklar oluşturulur ve motivasyon arttırıcı çalışmalar ile şekillenir. Dilin varlığından haberdar olan çocuklar, öğrenme konusunda da farklı bir bakış açısına sahip olurlar. İlerleyen yıllardaki yabancı dil eğitimi için sağlam bir temelin oluşması, çocukluk dönemindeki temel eğitimle şekillenmektedir.