İstanbul Esenler Kevser Sat

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kevser SAT

esenler, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ön Muhasebe Kursu , Genel Muhasebe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kevser SAT, İSTANBUL ESENLER ve civarında hizmet vermekte olup 16.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5360 kurs/özel ders verenden 3386 . sıradadır. Başta Ön Muhasebe olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kevser SAT, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
GAZİ ÜNİVERSİTESİ MUHASEBE VE FİNANSMAN MEZUNUYUM. 6 YILLIK MUHASEBE DERSİ TECRÜBEM VAR. AÇIKÖĞRETİM  VEYA DİĞER ÜNİVERSİTELERİN MUHASEBE DERSLERİ  , LİSE MUHASEBE DERSLERİ  VB KONULARDA YARDIMCI OLABİLİRİM. YARDIM ALMAK İSTEDİĞİNİZ KONUYU AYRINTILI OLARAK BELİRTİRSENİZ SİZE DAHA İYİ YARDIMCI OLABİLİRİM.  


Ön Muhasebe Nedir?

Ön Muhasebe: İşletmelerin temel muhasebe işlemlerini takip etmektir. Ön muhasebe işletmenin parayla ifade edilen işlemlerini yani, işletmenin nakit parası, stokları, müşterileri, çekleri, senetleri, banka hesapları gibi temel unsurlarının kayıtlarını ve bunların hareketlerini takip etmek için kullanılır.

Genel Muhasebe Nedir?

Genel muhasebe, muhasebe sisteminin en önemli konularını içererek muhasebenin temel anlayışını kavratır. Genel muhasebe dersi çift taraflı kayıt sistemini, muhasebe hesapları, yevmiye defteri, büyük defteri, mizan ve gelir tablosu gibi muhasebenin en önemli konularını anlatan derstir.

Genel Muhasebe Kursuna kimler katılabilir?
Genel Muhasebe Kursuna Muhasebe ve Finans alanında kendini geliştirmek, şirketlerin muhasebe ve Finans departmanlarında mali işler uzmanı, mali işler şefi, mali işler müdürü, muhasebe uzmanı, muhasebe sorumlusu, muhasebe şefi, muhasebe müdürü, insan kaynakları uzmanı, finans uzmanı, finans müdürü gibi pozisyonlarda çalışmak isteyen, Mali Müşavir olmak isteyen ,kendi işini kurmayı hedefleyen ya da kendi işini kurmuş ancak temel bir muhasebe bilgisine ihtiyaç duyan herkes katılabilir.

Genel Muhasebe Kursu size ne kazandırır?
Genel muhasebe eğitimine katılan kursiyerlerimiz tekdüzen hesap planını öğrenerek bir ticari işletmenin dönembaşı , dönemiçi ve dönemsonu muhasebe kayıtlarını, Mali Tabloların hazırlanmasını, beyannamelerin doldurulmasını (Kdv, Muhtasar, Geçici Vergi, Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi vb.) , işçi maaş bordrolarının hazırlanmasını muhasebe programı üzerinde uygulamalı olarak yaparak öğrenirler. Ayrıca bir ticari işletmenin nasıl kurulduğunu, değişiklik işlemlerini ve kapanış işlemlerini örnek uygulamalarla yaparlar. Kurs bitiminde kursiyerlerimiz kendilerine olan güveni kazanarak bir işletmenin resmi muhasebesini yapabilecek seviyeye gelirler.

Konu Başlıkları: Muhasebe kayıtları, tekdüzen hesap planı, bilanço gelir tablosu ve muhasebede kullanılan diğer önemli tabloların düzenlemesi, yapılan tüm işlemlerin uygulamalı olarak ETASQLV8 muhasebe paket
programında anlatımı.

İstihdam Alanları: Bu programı başarıyla tamamlayanlar, muhasebe, finans ve dış ticaret gibi faaliyetleri olan iş yerlerinde genel muhasebe işlemleri yapabilir ve şirketlerin muhasebe birimlerinde çalışabilirler.
Verilen Kursların Ayrıntıları