İstanbul Fatih Simin Azmoun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Simin Azmoun

fatİh, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Farsça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Simin Azmoun, İSTANBUL FATİH ve civarında hizmet vermekte olup 15.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6416 kurs/özel ders verenden 3414 . sıradadır. Başta Farsça olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Simin Azmoun, 17 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Allame Tabatabai üniversitesinden Yabancılara Farsça öğretim dalında master yaparak mezun oldum ve yaklaşık 3 yıla yakın Tahran Üniversitesinde yabancılara Farsça öğrettim.


Farsça Nedir?

Farsça; İran, Afganistan, Tacikistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan Hint-Avrupa dil ailesine mensup dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin bir kolu olan Hint-İran dillerinin İran öbeğine bağlıdır. Antik Pers halkının konuştuğu dilden türemiştir. Farsça ve lehçeleri İran, Afganistan ve Tacikistan'da resmî dil statüsündedir. CIA World Factbook'a göre İran, Afganistan, Tacikistan ve Özbekistan'da yaklaşık 100 milyon kişinin anadili Farsça'dır. Hindistan ve Pakistan başta olmak üzere diğer ülkelerde de bir o kadar daha kişinin bu dili konuştuğu tahmin edilmektedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları