İçel Merkez Yasin Demiraslan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yasin Demiraslan

merkez, İÇEL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: TYT Kursu , YKS Kursu , Açık Lise Kursu , Akşam Lisesi Kursu , Etüt Kursu , Liseler İçin Arasınıf Etüt Kursu , Temel Lise Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yasin Demiraslan, İÇEL MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 25.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İÇEL ilinde hizmet veren 303 kurs/özel ders verenden 30 . sıradadır. Başta YKS olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yasin Demiraslan, 62 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim. Antalya Fen lisesini birinci olarak bitirdim. Tubitak matematik olimpiyatlarında 4. lük elde ettim. Daha öncede ders verdim, tecrübeliyim. Öğrenme garantisi veriyorum. Mantığa dayalı eğitim, ezbere dayalı değil. Eğer ilgilenirseniz iletişime geçebilirsiniz...


TYT Nedir?

YGS'nin yerine geçecek ilk oturuma Temel Yeterlilik Testi (TYT) adı veriliyor. Ancak ilk oturumlar arasındaki en büyük fark ise soru sayısı ve adayların sorumlu olduğu bölümlerde ortaya çıkıyor. YGS'de adaylar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarından sorumlu tutuluyordu. TYT'de ise 40 Türkçe ve 40 Temel Matematik sorusu olacak. YÖK Başkanı Saraç bu sınavın adayların temel yeteneklerini ölçmek amacıyla tasarlandığını belirtti.

YKS Nedir?

Üniversiteye 2018-2019 girişteki sınavın yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak belirlendi. Buna göre, adaylar iki ayrı oturuma katılacaklar. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına göre ilk oturumda temel yeterlilik esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Sınavlar Haziran ayında bir hafta sonunda 2 oturumda yapılacak, soru sayısı 80 olacaktır. Türkçe ve Matematik sabah oturumunda yapılacak.

Öğleden sonraki ikinci oturumda lise müfredatına dair bilgiler esas alınacak.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, haziran ayının bir hafta sonu yapılacak.