İstanbul Kağıthane Zeki Pelit

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Zeki Pelit

kağithane, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Zeki Pelit, İSTANBUL KAĞITHANE ve civarında hizmet vermekte olup 13.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6424 kurs/özel ders verenden 477 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Zeki Pelit, 47 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Boğaziçi Üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim. Bilgisayar Teknolojisi Bölümünde okuyorum. Matematik dersi verme konusunda 5 yıllık tecrübem var.
-5 yıllık ehliyetim ve yaklaşık 7-8 yıllık sürücülük tecrübem var.
Ailem Ankara'da yaşıyor. Üniversite eğitimim için İstanbul'a geldim.   Yazları ve tatillerde onları görmeye gidiyorum.  Diğer zamanlarda hobilerimle ilgileniyorum.
Hobilerim:
Kitap Okuyorum
Yabancı film, dizi takip ediyorum haftalık
Yeni gezilecek yerler keşfetmeyi seviyorum
Yemek konusunda seçiciyim. Özel tatlar arıyorum. Farklı restorantlar deniyorum.

Facebook Adresim:
https://www.facebook.com/zeki.pelit.3

Fotoğraflar

Direksiyon Nedir?

Sürücü adayları ehliyet alabilmek için bazı evrakları tamamlayarak sürücü kurslarına müracaat etmelilerdir. Milli Eğitim Müdürlü ve Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen ehliyet ve direksiyon dersi eğitimi, yapılan test sınavından sonra uygulamalı olarak en ince detaylara kadar direksiyon öğretilen adaylar eğitimlere tabi tutulmaktadırlar.

Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir.

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
7 Senelik ehliyetim var.  Yaklaşık 9-10 yıldır araba kullanıyorum.  Araba kullanmayı öğrenirken en büyük ihtiyacımızın sinirlenmeyen ve bixze birşey öğreten birisi olması gerektiğini kendi tecrübelerimden biliyorum. Bu yüzden size elimden geldiğince  sürüş eğitimi vermeye çalışacağım.
Ders Hakkında :
Yazdığım ücret bir saatlik ders anlatım ücretidir. Konular bitene kadar konu anlatım saatinden sonra 30 dk soru cevaplamayı ücretsiz bir şekilde yapacağım.
Daha önce Ankara'da matematik, türkçe ve fen bilgisi dersleri verdim.
İlk ders yaklaşık 2-2.30 saat olacaktır. Öğrenci ailesiyle tanışma, öğrencinin kendisiyle tanışma ve gerekli öğretmen-öğrenci samimiyetini kurma, öğrencinin başarısız olduğu ders hakkında eğer varsa çözülmüş soruları beraber inceleme, ilk ders saati şeklinde ilerleyecektir.

Kendim hakkımda: Boğaziçi Üniversitesi 4.sınıf'a geçtim. Bilgisayar Eğitimi ve Teknolojisi bölümünde okuyorum. İsteyen kişilere CV' mi mail olarak gönderebilirim.