İstanbul Şişli Aca Academy

Bu kursu paylaş
0 Yorum

ACA ACADEMY

şİşlİ, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Botoks Kursu , PRP Kursu , Saç ekimi kursu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
ACA ACADEMY, İSTANBUL ŞİŞLİ ve civarında hizmet vermekte olup 17.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6424 kurs/özel ders verenden 474 . sıradadır. Başta PRP olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. ACA ACADEMY, 45 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Aca Academy ( Academy of Cosmetic Aplications) Akademi İstanbul Eğitim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın kurmuş olduğu akademik eğitim platformudur.
Özellikle Tıp alanındaki Estetik ve Kozmetik uygulamaların dünyadaki son gelişme ve uygulamalarını takip ederek tıp doktorlarına eğitim vermek ve bu alanda uğraş göstermek isteyen tıp doktorlarını desteklemek amacıyla kurulmuştur.
2016 yılından bu yana eğitimlere ara vermeden devam eden Akademi, Temmuz 2016 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi ile bir protokol yapmış ve eğitimlerini Üniversite ile ortak olarak düzenleme kararı almıştır.
Eğitimler çoğunlukla Üniversitenin Kıbrıs Kampüsünde ve İstanbul Nişantaşı’nda Türkçe, İngilizce olarak verilmekte ve Kıbrısta düzenlenen eğitimlerin sertifikaları Üniversite tarafından verilmektedir. Türkiye’de düzenlenen eğitimlerin sertifikaları Uluslararası Cardcert Akreditasyonu tarafından düzenlenmektedir. Böylelikle eğitimler uluslararası katılıma açılarak dünyada da bir ilk gerçekleştirilmiştir. Her ülkeden gelecek katılımcı doktorlar ilk kez akademik düzeyde bir eğitim almaya başlamıştır.

Fotoğraflar
ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY ACA ACADEMY

Botoks Nedir?

Clostridium botulinum adı verilen bakteri türünden elde edilmiş tıbbi proteine botox adı verilir. Önceleri göz hastalıklarının tedavilerinde kullanılan bu protein, kırışıklıkları gidermek için uzun zamandır güvenli biçimde kullanılmaktadır. Kırışıklıları giderme için cerrahi olmayan, kozmetik olarak kabul edilen bir yöntemdir.

PRP Nedir?

PRP, “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda geliştirilmiştir. PRP yönteminde hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları