İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Hüseyin Gazi Erdoğan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hüseyin Gazi  Erdoğan

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bağımsız Denetim Kursu , Logo Kursu , Mikro Eğitmenliği Kursu , Ön Muhasebe Kursu , SPK Kursu , Bil. Muhasebe Kursu , Genel Muhasebe Kursu , SMMM Staj Kursu , SMMM Yeterlilik Kursu , İktisat Kursu , YMM Kursu , Finans Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hüseyin Gazi Erdoğan, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 19.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6449 kurs/özel ders verenden 1232 . sıradadır. Başta Logo olmak üzere 12 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hüseyin Gazi Erdoğan, 114 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bugüne kadar yerli ve yabancı sermayeli holding şirketler ve uluslararası bağımsız denetim kuruluşlarında, denetim müdürü, bağımsız denetçi ve müşavir olarak görev aldım. Genel muhasebe, yönetim ve maliyet muhasebesi ,mali tablolar analizi, finansal yönetim, uluslararası muhasebe ve finansal raporlama  ,SPK ve Bağımsız denetim konularında, geniş ve kapsamlı teorik, pratik dersler veriyorum. Özellikle tek düzen muhasebe sisteminin artık sadece vergi yönüne hitap etmesi ve çağdaş gereksinmelere cevap verememesi nedeniyle, Kamu gözetim Kurumunca da 01.01.2018 tarihinden itibaren artık BOBİ FRS raporlama standartlarına kademeli olarak geçiş yapma mecburiyeti getirilmeye başlanılmıştır. Bu nedenle gerek AB uyum yasaları ve gerekse SPK borsada işlem gören şirketler açısından zorunlu olması nedeniyle, tüm muhasebeci meslektaşlarımızın özellikle UFRS-IFRS raporlama standartlarını ve tek düzen muhasebe sistemine göre çıkan mali tabloların, UFRS'ye uyumlu hale getirilmesini öğrenmeleri kaçınılmaz olmuştur. Mali müşavir ve bağımsız denetçi belgesi sahibiyim.Verilen Kursların Ayrıntıları
Bugüne kadar yerli ve yabancı sermayeli holding şirketler ve uluslararası bağımsız denetim kuruluşlarında, denetim müdürü, bağımsız denetçi ve müşavir olarak görev aldım. Genel muhasebe, yönetim ve maliyet muhasebesi ,mali tablolar analizi, finansal yönetim, uluslararası muhasebe ve finansal raporlama  ,SPK ve Bağımsız denetim konularında, geniş ve kapsamlı teorik, pratik dersler veriyorum. Özellikle tek düzen muhasebe sisteminin artık sadece vergi yönüne hitap etmesi ve çağdaş gereksinmelere cevap verememesi nedeniyle, Kamu gözetim Kurumunca da 01.01.2018 tarihinden itibaren artık BOBİ FRS raporlama standartlarına kademeli olarak geçiş yapma mecburiyeti getirilmeye başlanılmıştır. Bu nedenle gerek AB uyum yasaları ve gerekse SPK borsada işlem gören şirketler açısından zorunlu olması nedeniyle, tüm muhasebeci meslektaşlarımızın özellikle UFRS-IFRS raporlama standartlarını ve tek düzen muhasebe sistemine göre çıkan mali tabloların, UFRS'ye uyumlu hale getirilmesini öğrenmeleri kaçınılmaz olmuştur. Mali müşavir ve bağımsız denetçi belgesi sahibiyim.
SPK ve bağımsız denetim hakkında, bir şirketin vergi muhasebesinden (tek düzen muhasebe sisteminden), UFRS'ye geçişi adım adım hangi safhalardan geçecek. Vergiye uyumlu, Tek düzen muhasebe sistemine ait mali tabloların, UFRS'ye ilk geçişleri. Kurumsal yönetim ilkeleri, UFRS -IFRS standartlarının tek tek incelenip, anlatılması. (çalışma kağıtları, mutabakatlar vs)Vergi kanunları ile UFRS'ye göre çıkan tabloların farkları, tüm konuların ilk baştan başlanıp, incelenip, anlatılıp, bağımsız denetim raporunun yazılmasına kadar tüm süreçler ders konuları olarak işlenecektir.
Bir işletmede, bilgisayarda muhasebe programları eşliğinde, muhasebe kayıtlarından, aylık mizanların, mali tabloların , dönem sonu işlemleri, her türlü bilanço, gelir tablosu vs mali tabloların çıkartılması, aylık KDV, muhtasar, BA-BS , üç aylık geçici vergi, gelir ,kurumlar, KDV iadeleri vs tüm vergi beyannamelerinin oluşturulması, Maliye'ye internet üzerinden gönderilmesi gibi, bir muhasebeci'nin bilmesi gereken herşey. Ayrıca ücret bordroları, aylık SSK bildirgeleri vs.tüm iş hukuku ve SSK konularında detaylı esas bilgiler. Tazminat hesaplamaları vs.
Yönetim analizleri, mali tablolar, fon akım, nakit akım, rasyo, trend analizleri  vs, şirket değerlemeleri, finans matematiği konularında ders veriyorum.