İstanbul Kadıköy İstanbul Sınav Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İstanbul Sınav Merkezi

kadiköy, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Hızlı Okuma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İstanbul Sınav Merkezi, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 02.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6426 kurs/özel ders verenden 50 . sıradadır. Başta Hızlı Okuma olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. İstanbul Sınav Merkezi, 60 gelen talepten 22 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstanbul Sınav Merkezi olarak öğrenmeyi öğretmeyi aktarmayı hedefledik.
Öğrenmeye istekli doğan bireyler eğitilmeye direnç gösterirler. İçgüdüsel ve doğal olan öğrenme arzumuz öğrenmek zorunda bırakıldığımız da kırılır ve bilinçsiz bir direnç geliştirmemize neden olur.
Eğitim konusunun tecrübe gerektirdiğini ve aktarımının da önemli olduğunu düşünüyor, eğlendirici ve bireyin gelişim süreçlerini tetikleyici nitelikte olmasına önem veriyoruz. Öğretme kaygısı gütmeden öğrenme sürecine katkı sağlayacak araçlarla rehberlik etmek, kişiye bu konuda koçluk yapmak felsefesiyle hareket ediyoruz.
Öğrenme zorunluluğunuzu ve gelişim ihtiyacınızı zevke dönüştürebileceğiniz programlarımızla size sadece gelişiminizin tadını çıkarmak kalacak.
İstanbul Sınav Merkezi, Adil Maviş Gelişim Akademisi bünyesinde geliştirilmiş ve eğitim sektöründeki bireysel 15 yıllık deneyimin neticesinde oluşan bir kurumdur. Adil Maviş Gelişim Akademisi yıllarca sektörde hizmet veren birçok danışmanlık firmasının portföyünde danışmanlık yapan ve kişisel gelişim alanında kurumsal ve bireysel eğitimler veren Adil Maviş gelişen talepler üzerine eğitim sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.

Profesyonel anlamda resmi ve özel kurumların eğitim danışmanlığı hizmetlerini yöneten Adil Maviş Gelişim Akademisi aynı zamanda uzmanlık alanı olan kişisel gelişim ile ilgili açtığı seminer programları, etüt ve workshoplar ile bireylerin amaçladıkları kişisel mükemmellik seviyesine ulaşmalarına yardımcı olmakta, mesleki kariyerlerine katkı sağlamaktadır.


Fotoğraflar
İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi İstanbul Sınav Merkezi


Verilen Kursların Ayrıntıları
Öğrencinin yapması gereken o kadar çok şey var ki; çoğu zaman “ne” yaptığını ve “nasıl” daha iyisini yapabileceğini düşünmeye zamanı olmamaktadır. Rutin alışkanlıkları içinde öğrenme isteğini kaybedebilmektedirler. Daha hızlı öğrenebilme potansiyeli pasif kalmaktadır. Sınavlara bir kaos içinde hazırlanmaktadırlar.Temelinde hızlı algılama ve öğrenme stratejilerine dayalı bu seminerlerde öğrenciler mevcut kaynaklarını çok daha verimli kullanacak ve ihtiyaç duyabilecekleri yeni kaynaklarla tanışmalarını sağlayacak.

Hızlı Okuma  Programına Katılarak:

Öğrenci alışkanlıklarını gözden geçirerek, mevcut sistemlerindeki virüslerden temizlenir.
Mevcut öğrenme hızı 3 kat’a kadar artabilir, Test Çözme hızlarında %50 ye kadar artış olabilir.
Öğrenmeye ayrılan kaynakların (Zaman, performans) verimliliğini yüzde %50’ye kadar iyileştirilebilir.
İstediğiniz puanı almak için ekstra bir efor sarf etmeksizin büyük bir avantaj elde etmiş olursunuz.


TEMEL SORUNLAR

Bir defada anlaşılabilecek sorular birden fazla okunarak zaman kaybettirip moral bozuyor.
Hızlı okuduğu halde kişiler hızlı anlayamayabiliyor bunun arasında senkronizasyon gerçekleşmesi için işitsel algılama ve görsel algılama ayarlarının eşleşmesi gerekiyor..
Zihin belli bir sonucu gerçekleştirebilmek için “nasıl şartlandırıldığını” bilmiyor.
Okumanın öğrenmek olmadığını öğrenmeninse hatırlamak için yeterli olmadığını kişi geç anlıyor ve harcadığı çabanın yetersiz olduğu konusunda bir paniğe kapılıyor.
Sınav kaygısı var olan bilgi gücünü olumsuz etkileyebiliyor.


SEMİNER SONRASI BEKLENEN SONUÇLAR:

Mevcut okuma alışkanlığınızın ölçülmesi ve iyileştirebilme kanallarının açılmasını sağlanır . Öğrenme çabalarınızın verimliliği ölçülebilir hale getirirsiniz.
Ders çalışma bilincinin geliştirilmesinin yanı sıra ders çalışmaya istekli hale geliyor.
Kendimizi ders çalışmaya istekli hale getirmesini öğreniyor
Öğrenme Dirençleri fark etmeleri ve bu dirençlerin üstesinden gelebilecekleri araçlarla tanışıyor.
Bilgi ve sonuç odaklı Okumanın Püf Noktalarını kavrıyor ?
80/20 kuralı ve hızlı anlama öğrenmede verimlilik yasası ve pareto analizi
Anlama Konusunda Ustalık gelişir, belleğinizden yararlanmayı öğrenirsiniz.
Dikkatini Toplama Yeteneği gelişir .
Not: Eğitime başvuru durumunda açılacak olan eğitim grubu halinde gerçekleşmektedir. Kurumsal ve bireysel başvurularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Eğitmen : Ufuk Kılıç

Eğitim Süreci : 6 Saat