İstanbul Kadıköy Atolye 2B

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Atolye 2B

kadiköy, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tiyatro Kursu , Drama Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Sahne Sanatları Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Atolye 2B, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 02.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5712 kurs/özel ders verenden 3168 . sıradadır. Başta Güzel Sanatlar olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Atolye 2B, 58 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Güzel sanatlar alanında profosyönel eğitim ve danışmanlık için bize ulaşın. Güzel sanatlar alanında yetenekli ve alanında uzman eğitmenlerle hizmetinizdeyiz


Tiyatro Nedir?

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket (jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir.

Tiyatro dersleri kurstan kursa küçük farklılıklar gösterse de genellikle aynı program üzerine şekillendirilir. Çoğu sahne tutkunu için tutkuya dönüşen bu sanat kişilere kendilerini keşfetmelerini sağlayacak unutulmaz deneyimler kazandıracaktır.

Sahne tozunu bir kez yuttuğunuzda, bir kez dahi alkışlandıktan sonra bu heyecandan vaz geçmek istemeyeceksiniz. Eğitimlerin ders programını ve içeriğini merak ediyorsanız eğer;

Program İçeriği

Ses
Beden Dili
Şan
Doğaçlama
Nefes
Diksiyon
Tiyatro Dili
Oyunculuk Teknikleri
Toplu Oyunculuk
Tiyatro Tarihi ve Kuramları
Dans
Yaratıcı Drama
Fonetik
Artikülasyon
Sahne Arkası

Kurslara Kimler Katılabilir?

Sanata saygısı ve tiyatroya merakı olan herkes katılabilir. Perde bir kez de sizin için açılsın istiyorsanız, sahne sizi bekliyor.

7-13 yaş arası Çocuk Grubu
14-18 yaş arası Genç Grubu
18 ve üstü için Yetişkin Gruplarına katılabilirsiniz

Drama Nedir?

Drama; genellikle kurgusal bir esere dayalı, oyuncular tarafından canlandırılan bir anlatı türü. Bir sözcüğü, bir kavramı, bir davranışı, bir tümceyi, bir fikri ya da yaşantıyı veya bir olayı, tiyatro tekniklerinden yararlanarak oyun ya da oyunlar geliştirerek öyküleştirmektir. Yunancada hareket anlamına gelen “dran” eyleminden çekimlenmiştir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
alanında uzman eğitim kadronuzla sınav sürecinizi sağlıklı ve sağlam temeller üzerine kurmak ve seçtiğiniz alanda bu temeller sayesinde geri kalan süreçte emin adımlarla ilerlemek için bize ulaşın