İstanbul Kadıköy Beyza İnce

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Beyza İnce

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dönercilik Kursu , Dünya Mutfağı Kursu , Ekmekçilik Kursu , Makarna Kursu , Pidecilik Kursu , Pizza Kursu , Sushi Kursu , Aşçılık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Beyza İnce, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 20.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5875 kurs/özel ders verenden 5096 . sıradadır. Başta Dünya Mutfağı olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Beyza İnce, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
aşçılık kursu verenilceğim düşünüyorum


Dönercilik Nedir?

Bir eksene geçirilmiş etlerin döndürülerek pişirilmesiyle yapılan kebap, döner kebap da denir.

Dünya Mutfağı Nedir?

Dünya mutfakları kavramı milli, yörelik, yerel olarak bölgelere göre sınıflandırılmış yemek pişirme ve sunum yöntemlerini tanımlar.

Genel
Hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun dünya mutfaklarına ait temel yiyecek içecek hazırlamada kullanılan hammaddeleri tanıtan, ön hazırlıklarını, yiyecek çeşitlerini, pişirme, servis ve sunumunu hazır hale getirme yeterliliğini uygulamalı olarak öğreten bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Kişisel bakım, işe hazırlık, sanitasyon, bulaşık yıkama ve çöp atımı, uluslararası doğrama teknikleri, Asya Kıtası ülke mutfakları, Avrupa Kıtası ülke mutfakları, Amerika Kıtası ülke mutfakları, Afrika Kıtası ülke mutfakları.

İstihdam Alanları: Bu programı başarıyla tamamlayanlar, yiyecek içecek hizmetleri alanında; konaklama işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek içecek üretim ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilirler.