İstanbul Kadıköy Celal Erdem Bediroğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Celal Erdem  Bediroğlu

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Otizm Eğitimi Kursu Kursu , Anne Bebek Kursu , Disleksi Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Özel Eğitim Kursu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Celal Erdem Bediroğlu, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 14.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6416 kurs/özel ders verenden 4945 . sıradadır. Başta Özel Eğitim Kursu olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Celal Erdem Bediroğlu, 23 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Öğretmenim ve Özel eğitim dersleri vermekteyim.


Otizm Eğitimi Kursu Nedir?

Otizm, üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Bu belirtiler otizmi, Asperger sendromu gibi daha hafif seyreden otistik spektrum bozukluğundan (OSB) ayırır. Otizm kalıtımsal kökenlidir ancak kalıtsallığı oldukça karmaşıktır ve OSB’nin kökeninin çoklu gen etkileşimlerinden mi yoksa ender görülen mutasyonlardan mı kaynaklandığı çok açık değildir. Nadir vakalarda, doğum sakatlıklarına neden olan etmenlerle yakından bağlantılıdır. Diğer görüşlere göre ise çocuklukta yapılan aşılar gibi nedenler tartışmalıdır ve aşı kökenli varsayımların ikna edici bilimsel kanıtları yoktur. Yakın dönem araştırmaları otizmin prevalansını 1.000 kişiye bir ya da iki vaka olarak tahmin eder, aynı araştırmalardaki tahminlere göre OSB yaklaşık 1.000 kişide altı vakadır ve erkeklerde rastlanma oranı kadınlara göre 4,3 kat daha fazladır. Otizm vakalarının sayısı 1980’lerden beri oldukça fazla oranda artmıştır. Bunun nedeni kısmen tanı koyma yöntemlerindeki değişikliklerdir; gerçek prevalansın artıp artmadığı anlaşılamamıştır.

Otizm beynin birçok kısmını etkiler ama bu etkinin nasıl geliştiği çok iyi anlaşılamamıştır. Ebeveynler genellikle çocuklarının yaşamının ilk iki yılında belirtileri fark eder. Erken davranışsal ya da kavrayışsal müdahaleler çocukların kendine bakabilme yetisi ile sosyal ve iletişimsel yetiler kazanmasına yardımcı olabilir. Otizm tanılı çocukların çok azı erişkin olduktan sonra bağımsız yaşamakta, bunlardan bir kısmı bunda başarılı olabilmektedir. Bazılarının otizme bir çare aradığı, diğerlerinin de otizmin bir bozukluktan çok bir durum olduğuna inandığı bir otistik kültür ortaya çıkmıştır.

Anne Bebek Nedir?

Doğum sonrası dönemde anne ile bebeğin yeni hayatlarına uyum sağlamasına destek olmak ve olası sorunlarla baş edebilmesini sağlamak amacıyla anne bebek eğitimi, uzman anne bebek hemşireleri tarafından sunulan hizmettir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Tu NG k
Okul derslerini destekleyici akademik çalışmalar ve sosyal hayat düzenlemeleri.