İstanbul Kadıköy Jale Özattar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Jale Özattar

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Mimarlık Kursu , Cad Cam Kursu , Autocad Kursu , 3D Studio Max Kursu , Mimari Proje Kursu , İç Mimarlık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Jale Özattar, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 04.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 57 . sıradadır. Başta 3D Studio Max olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Jale Özattar, 107 gelen talepten 40 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
12 Senedir sürdürdüğüm mimarlık mesleği yanısıra 11 senedir çeşitli kurumlarda Autocad ve 3d max dersleri vermekteyim.Programları hızlı ve pratik detayları ile öğretmeye çalışıyorum.Ders saati ve ders içeriğini birebir öğrenci ile belirlemekteyim.
Mimari plan çizimi ve 3d  görselleştirmesi, Autocad teknik çizim (plan,cephe,kesit),mobilya modelleme ve üretim teknik çizimi,iç ve dış mekan görselleştirme başlıca konularımız arasında yer alır.

Fotoğraflar

Mimarlık Nedir?

Mimarlık mesleğinin kapsamına dini yapılardan saraylara, bir kentin dokusunu oluşturan basit konut tiplemelerine kadar her türlü açık ve kapalı mekân ve çevre (peyzaj mimarlığı) girer. Bu çevre kırsal veya kentsel olabileceği gibi, yapıları veya mekânları kuşatan yakın dış çevre diğer bir ifadeyle peyzaj tasarımı da, mimari tasarımı da olabilir. Mekân, içinde yaşamın gerçekleştiği fiziki ortam olarak tanımlanabilir. Mekânın oluşabilmesi ve üretilebilmesi için yapılara, yaşamın her gün artan çeşitliliği göz önüne alınırsa, oldukça karmaşık ilişkiler düzeni içinde yapılaşmış fiziki çevre; peyzaj mimarlığı çalışmalarına gereksinim vardır. Mimari tasarımın öznesi olan yaşam, coğrafi, iklimsel, kültürel, demografik farklılıklar içerir.

Cad Cam Nedir?

CAD CAM  - Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli İmalat anlamına gelen terimlerdir. Tasarım ve Üretimde bir takım fonksiyonları yerine getirmek için dijital bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ( CAD ), mühendislik dizaynının ortaya çıkarılması, geliştirilmesi, analizi ve modifikasyonu desteklemek için bilgisayar sistemlerinin kullanılması olarak tanımlanabilir. CAD CAM sistemi, kullanılan bir donanım ( hardware ) yazılım ( software ) ve kullanıcı üçlüsünden oluşur.

CAD CAM donanımı, tipik olarak bir bilgisayarı, bir veya daha fazla grafik gösterimli terminali, klavyeyi, yazıcıyı, çiziciyi ve diğer çevresel donanımı içerir.

CAD CAM yazılımı, sistem üzerinde bilgisayar grafiklerini uygulamak için bilgisayar programlarını ve kullanıcı firmanın mühendislik fonksiyonlarını kolaylaştırmak için şu programların kullanılmasını içerir. Bu uygulamalar;

Bilgisayar Destekli İmalat ( CAM ), bir imalat tesisinin üretim kaynakları arasında oluşturulan bir bilgisayar etkileşim alanı vasıtasıyla tesisin faaliyetlerini ister direkt ister endirekt olarak planlaması, yönetimi ve kontrolü için bilgisayar sistemlerinin kullanımı olarak tanımlanabilir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere CAM in uygulamaları iki geniş kategoriye ayrılır:

a- Bilgisayarlı Gözetim ve Kontrol: Bilgisayarların sürecin gözlenmesi veya kontrolü amacıyla imalat sürecine doğrudan doğruya bağlandıkları doğrudan uygulamalarıdır.

b- İmalat Destek Uygulamaları: Bilgisayarla imalat sürecin arasında doğrudan bir etkileşimin olmadığı, bilgisayarın tesis içindeki üretim faaliyetleridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Temel 2d ve 3d autocad eğitimi vermekteyim.Derslerimi öğrencinin çizim yapacağı alan kapsamında şekillendiriyorum.Ders süresi öğrenci ile belirlenip,kişinin düzenli ders katılımı ve kişisel çabası da bu tip bilgisayar destekli çizim programlarında oldukça önemlidir.
Sadece 2d yi veya 2d+3d  olacak şekilde tüm programı detayları ve pratik yöntemleri ile hızlı ve kolay anlaşılır bir şekilde öğretme çabası içindeyim.
Program arayüzü tanıtımı+Modelleme mantığı+3d Max modelleme yöntemleri(Modifiers)+Işık,Camera,Material atama+Vray render  başlıkları ve  alt başlıkları ile tüm programı hızlı ve kolay bir şekilde öğretme çabasındayım.