İstanbul Kadıköy Nevzat Cengiz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nevzat Cengiz

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tiyatro Kursu , Drama Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Sahne Sanatları Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nevzat Cengiz, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 08.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6424 kurs/özel ders verenden 3417 . sıradadır. Başta Güzel Sanatlar olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nevzat Cengiz, 46 gelen talepten 23 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
     Kocaeli Üniversitesi GSF Tiyatro Anasanatdalı mezunuyum.  Mezun olduğumdan beri Kocaeli Şehir Tiyatroları ve İstanbul Devlet Tyatrolarında çeşitli oyunlarda profesyonel olarak görev aldım.  Bu zaman zarfında çeşitli TV dizilerinde ve TV programlarında çalıştım. Eğitmenlik tecrübem de mevcuttur. Bu zamana kadar çalıştığım arkadaşlar başarılı bir şekilde okullarında öğrencilik hayatlarına devam etmektedir.
      Konservatuvar sınavlarına hazırlık kursu verilecektir. Program kapsamında teorik ve pratik olarak metin üzerinde çalışmalar ve öğrencinin isteğine bağlı olarak şan, diksiyon ve hareket dersleri de verilecektir.  Paket olarak ders alabileceğiniz gibi bu dersleri ayrı ayrı da alabilirsiniz. Sınıflar isteğe bağlı olarak biraysel ya da max 5 kişi olarak şekillenecektir.


Tiyatro Nedir?

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket (jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir.

Tiyatro dersleri kurstan kursa küçük farklılıklar gösterse de genellikle aynı program üzerine şekillendirilir. Çoğu sahne tutkunu için tutkuya dönüşen bu sanat kişilere kendilerini keşfetmelerini sağlayacak unutulmaz deneyimler kazandıracaktır.

Sahne tozunu bir kez yuttuğunuzda, bir kez dahi alkışlandıktan sonra bu heyecandan vaz geçmek istemeyeceksiniz. Eğitimlerin ders programını ve içeriğini merak ediyorsanız eğer;

Program İçeriği

Ses
Beden Dili
Şan
Doğaçlama
Nefes
Diksiyon
Tiyatro Dili
Oyunculuk Teknikleri
Toplu Oyunculuk
Tiyatro Tarihi ve Kuramları
Dans
Yaratıcı Drama
Fonetik
Artikülasyon
Sahne Arkası

Kurslara Kimler Katılabilir?

Sanata saygısı ve tiyatroya merakı olan herkes katılabilir. Perde bir kez de sizin için açılsın istiyorsanız, sahne sizi bekliyor.

7-13 yaş arası Çocuk Grubu
14-18 yaş arası Genç Grubu
18 ve üstü için Yetişkin Gruplarına katılabilirsiniz

Drama Nedir?

Drama; genellikle kurgusal bir esere dayalı, oyuncular tarafından canlandırılan bir anlatı türü. Bir sözcüğü, bir kavramı, bir davranışı, bir tümceyi, bir fikri ya da yaşantıyı veya bir olayı, tiyatro tekniklerinden yararlanarak oyun ya da oyunlar geliştirerek öyküleştirmektir. Yunancada hareket anlamına gelen “dran” eyleminden çekimlenmiştir.