İstanbul Kadıköy Yiğit Burkay Güçlü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yiğit Burkay Güçlü

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: ABRSM Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yiğit Burkay Güçlü, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 28.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6413 kurs/özel ders verenden 3294 . sıradadır. Başta ABRSM olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yiğit Burkay Güçlü, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
4 ve üstü yaşlar için, klasik eserler ve metodlar ile birebir piyano, müzik teorisi, armoni, form bilgisi derslerini bi arada veriyorum. Piyano Ana Sanat Dalı mezunuyum. Kompozisyon(bestecilik) bölümü üzerinden yüksek lisans yapıyorum. Aktif olarak ortalama 30 öğrencim ile piyano derslerime hem kendi evimde hem de kendi evlerinizde hem de özel konservatuvarlarda devam etmekteyim. Pedagojik formasyon sertifikası ve piyano eğitimi sertifikasına sahibim. İlgilenenlerin benimle iletişime geçmesi yeterlidir.

SANAT USTASIZ ÖĞRENİLMEZ


ABRSM Nedir?

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (the Associated Board of the Royal Schools of Music), dünyada 100’den fazla ülkede aşamalı müzik sınavları sistemi sunan bu kurul, Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music  ve Royal  Scottish  Academy of Music and Drama’ nın kurduğu uluslararası bir sınayıcı kuruldur. Sınavlar; 35 çalgı, şan, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır ve müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan müzisyene açıktır. Birleşik Kurul, her yıl yarım milyonun üzerinde öğrenciyi sınar ki, bu da dünyadaki en büyük müzik sınav sistemidir ve dünya çapındaki müzik eğitimi standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesinde büyük role sahiptir.

Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır. Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır. İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır.

Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarına girebilmek için, Teori ya da Uygulamalı Müzisyenlik (Practical Musicianship) sınavının 5. aşamasını başarıyla geçmiş ve sertifikasını almış olma şartı aranır. Teori sınavıda yılda iki kez Mart ve Kasım aylarında yapılmaktadır.

Her aşama sonunda başarı gösteren adaylara, bunu belgelemek üzere bir sertifika verilir. Ayrıca her aday, sınayıcının sınav sırasında yazdığı detaylı yorumlarını içeren raporu da alır.

Diploma Sınavları, sırasıyla; DipABRSM, LRSM ve FRSM’dir. DipABRSM sınavına girebilmek için 8. Aşama Uygulamalı Sınavdan geçmiş olmak gerekir ve her bir diploma sınavı bir sonrakinin ön-şartıdır. Lisans Diploması ülkemizde de Y.Ö.K. tarafından Ön-lisansa denk kabul edilmiştir.

Verilen Kursların Ayrıntıları