İstanbul Kadıköy Zeynep Altok

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Zeynep Altok

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: TOEFL Kursu , IELTS Kursu , GRE Kursu , SAT Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Zeynep Altok, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 02.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5593 kurs/özel ders verenden 35 . sıradadır. Başta GRE olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Zeynep Altok, 47 gelen talepten 47 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Saygın bir özel üniversitede 18 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştım. Kendi arastırma ve kitap calişmalarima ağirlik verebilmek için emekliligimi alarak ayrildim. Sınırlı sayıda SAT (reading ve writing; subject testlerden literature ve history) ögrencisi kabul edeceğim. Üsküdar Amerikan ve Boğaziçi çıkışlı humanities hocasıyim (Batı edebiyatları, tarih, mitoloji, vd.). Piyasaya yeni girdiğim için fiyat şimdilik uygundur. Detaylı bilgi için lütfen CV isteyiniz. Bakalorya dersleri ve World Scholar's Cup gibi lise yarışmaları için de tekliflere açığım.


TOEFL Nedir?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language, Türkçe: Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı), standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite başvuruculardan bu sınavı ister.

IELTS Nedir?

IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde, dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir.

IELTS Sınavı Ne İşe Yarar?

ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dâhil olmak üzere pek çok ülkede üniversite ve işverenler IELTS sonucu talep eder. Dünyadaki pek çok profesyonel kurum, göçmenlik büroları ve diğer hükümet kurumları IELTS notu ister. 140 ülkede 10.000’den fazla kurum IELTS Sınavını tanır.

IELTS Sınavı Türkiye'de ne işe yarar ?

Türkiye'de; Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Yedi tepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi pek çok üniversite, öğrencileri hazırlık sınıfından muaf tutmak için IELTS sınav sonucu istemektedir. Ayrıca özel sektörde THY, Yapı Kredi ve Ak Bank gibi kurumsal firmaların IELTS sınav sonucu ile eleman alımlarına başladığı görülmektedir.

IELTS Sınavı Uygulama Biçimi Nasıldır?

ELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: , Okuma (60 Dakika), Dinleme (30 Dakika)Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

IELTS Sınavı Puanlama Sistemi Nasıldır?

IELTS Sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar, karşı taraftaki tabloda gösterildiği gibi 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilecektir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Lütfen sadece yeterli hazırlık süresi olanlar başvursun. "Son dakikacı"larla çalışmıyorum.
Lütfen sadece yeterli hazırlık süresi olanlar başvursun. "Son dakikacı"larla çalışmıyorum.
Lütfen sadece yeterli hazırlık süresi olanlar başvursun. "Son dakikacı"larla çalışmıyorum.
Lütfen sadece yeterli hazırlık süresi olanlar başvursun.