İstanbul Kadıköy Zorbayart,

Bu kursu paylaş
0 Yorum

ZorbayART,

kadiköy, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Sanat Tasarım Kursu , Teknik Resim Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
ZorbayART, , İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 03.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5604 kurs/özel ders verenden 1407 . sıradadır. Başta Sanat Tasarım olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. ZorbayART, , 13 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
ZorbayART , Sanat Tasarım,üretim ,Toptan ve Parakente satış ,pazarlama ,Mimarlık,proje,inşaat dekorasyon uygulama işlerini yapmaktadır.
                     Mimarlık,İç Mimarlık,Şehir planlama ve Peyzaj mimari,Endüstri ürünleri tasarımı,Mühendislik ve Güzel Sanatlar fakültelerinde okuyan,
                     Üniversite öğrencilerine yönelik, Çizim dersleri üzerine Toplu ve Özel ders verilmektedir.
Tasarı Geometri, Teknik Resim, İletişim Teknikleri dersi, Makine ve Yapı teknik çizim,plan,görünüş ve kesit çizimleri, Yapı bilgisi dersi,Bina bilgisi dersi,
İnce yapı, Mobilya Konstrüksiyon, Proje sunum renklendirme  teknikleri, Maket dersi, Malzeme bilgisi, Grafik tasarım, Yazı bilgisi ve fontlar öğretilir. Obje perspektifleri izometrik ,kavalyer, aksonometrik ve  Artistik plandan kaçışlı perspektif çizimleri öğretiliyor.

Fotoğraflar
ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART, ZorbayART,

Sanat Tasarım Nedir?

Bütün sanatların temelinde bir tasarım olgusu yatar. Dolayısıyla bir planlamaya sahip olur. Tasarlama, elde edilecek ürünün ve yapının organizasyonu ile ilgili her türlü faaliyeti içine almaktadır. Uygulamalı tasarım dalları: Endüstri tasarımı, çevre tasarımı, grafik tasarımı Endüstri tasarımı, makineler, teknolojik ürünler, mutfak malzemeleri, beyaz eşyalar ve diğer benzer ürünlerin üç boyutlu olarak tasarlanması ve geliştirilmesidir. Çevre tasarımı, bina, peyzaj ve iç mekan tasarımını kapsayan oldukça geniş bir çalışma alanıdır. Grafik tasarım ise broşür, afiş, kitap, dergi vb. okunan ve izlenen görüntülerin tasarımını yapmaktır. Grafik tasarımın amacı da gerek iletişim, gerekse estetik kaliteyi en üst düzeye çıkarmaktır.Tasarım oluşturulurken kullanılacak alan ve beklentiler ile çağın gerekleri göz önüne alınır. Müşteri talebine göre şekillenen tasarımlarda görsel zenginliğin bütün öğeleri kullanılır.

Teknik Resim Nedir?

Teknik Resim, bir ürünün malzemesini, boyutunu, biçimini ve diğer ölçülerinin kullanılmaya hazır son halini anlatan çizimdir. Teknik resim, ayrıca ürünün nasıl imal edileceğini, boyutlarını vb. imalat yöntemlerini belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde anlatır. Standart, üretilen parçaların aynı kalite ve özellikte olmasını sağlar. Standardın önemi, üretimde aynı birliği sağlamak ve kaliteyi artırmak için gereklidir. Standartlaşmayı düzenlemek için çeşitli standart kuruluşları kurulmuştur. Bu kuruluşların en önemlisi Avrupa Standart Kuruluşu (International Standart Organization) ISO’dur. Türkiye’deki standart kuruluşu ise Türk Standart Enstitüsü olan TSE’dir. Teknik resim, araç ve gereç kullanılarak yapılan bir çizimdir. Bu malzemelerin en önemlisi t cetvelidir. Diğer malzemeler, gönyeler (45,30 ve 60 derecelik gönye), pergel (daire çizmek için), iletki (açı ölçer), pistole ( eğri şablon) daire şablonu, elips şablonu, sembol şablonları, yazı şablonu, kalemler ( kurşun kalem ve rapido ) silgidir. Teknik resimde farklı boyut ve özellikte kağıtlar kullanılır. Bu kağıtlar resim kağıdı, eskiz kağıdı (şeffat ince kağıt), aydınger (şeffaf yağlı kağıt) ve milimetrik kağıtlardır. Resim kağıtları değişik özellikte olsalar bile ölçüleri konusunda standartlaşmaya gidilerek harf ve rakamlarla isimlendirilmiştir. Bunlar ( A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6) dır.

Bu boyutların özelliği katlanarak küçülmesidir. Küçülme olurken, bir önceki kağıdın kısa boyutu, sonraki boyutun uzun kenarını belirlemektedir. Teknik resmin anlatım dili olan çizgiler farklı özellikte olup, kalınlıklarına veya çizgi türlerine göre farlı yerlerde kullanılırlar. Bu özelliklerin, ölçeklere göre boyutları değişebilir. Ölçek, gerçek uzunlukların belli oranlarda küçültülerek kağıda aktarılmasıdır. Bu anlamda, 1/100 ölçekli  bir çizim tekniği ile 1/50 çizim tekniği farklıdır. Bu fark, 1/20, 1/10, 1/1’e kadar daha belirginleşmektedir. 1/1000,1/500,1/200 vaziyet planı çizimlerinde,1/50,1/100, ölçek plan, kesit, görünüş çizimlerinde, 1/20 ölçek mekan çizimlerinde, 1/10,1/5,1/2,1/1 ise detay çizimlerinde kullanılan ölçeklerdir.