İstanbul Kağıthane Bayram Sevinç

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bayram Sevinç

kağithane, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders , Geometri Özel Ders , Matematik Özel Ders , Geometri Kursu , AYT Matematik Kursu , AYT Geometri Kursu , AYT Fizik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bayram Sevinç, İSTANBUL KAĞITHANE ve civarında hizmet vermekte olup 20.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5859 kurs/özel ders verenden 2695 . sıradadır. Başta Lise Geometri Özel Ders olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bayram Sevinç, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
5 yıldır özel ders veriyorum. öğrencime kısa yollarla matematik ve geometriyi hızlıca kavratiyirum. En kısa sürede başarıyı beraber yakalıyoruz.

Fotoğraflar

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


Geometri Özel Ders Nedir?

Geometri
Uzunluk genişlik gibi uzamsal ilişkileri konu edinen matematiğin bir alt dalıdır. Daha geniş bir ifade ile; uzayı ve uzayda tasarlanabilen nokta, çizgi, açı, yüzey gibi şekilleri ve bunların birbirleri arasında olan ilişkilerini, ölçümlerini, özelliklerini inceleyen bilim dalıdır.

Geometrinin en çok iç içe olduğu dallar; mimarlık, mühendislik, endüstriyel alanlar, simülasyonlar, siber ortam, tasarım, sanat şeklinde sıralayabiliriz. Kısaca geometrinin kullanılmadığı meslek ya da alan yok gibidir desek isabet olur.