İstanbul Küçükçekmece Kübra Ertekin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kübra  Ertekin

küçükçekmece, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Kürtçe Kursu , Farsça Kursu , Okuma Yazma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kübra Ertekin , İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE ve civarında hizmet vermekte olup 19.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5989 kurs/özel ders verenden 436 . sıradadır. Başta Farsça olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kübra Ertekin , 36 gelen talepten 13 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Farsça başlangıç ve orta seviye özel ders verilir.  Farsça Türkçe dil çiftleri arasında tercümeleriniz değerlendirilir.

Fotoğraflar

Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Nedir?

Türkçe ya da Türk dili, batıda Balkanlar’dan başlayıp doğuda Hazar Denizi sahasına kadar konuşulan Altay dillerinden biridir. Yaşı, en eski hesaplara göre 8500 olan Türkçe, bugün yaşayan Dünya dilleri arasında en eski yazılı belgelere sahip olan dildir. Bu belgeler, çivi yazılı Sümerce tabletlerdeki alıntı kelimelerdir. Türk yazı dilleri içinde Oğuz sahası yazı dillerinden Osmanlı Türkçesinin devamını oluşturur. Başta Türkiye olmak üzere eski Osmanlı İmparatorluğu coğrafyasında konuşulan Türkçe, dünyada en fazla konuşulan 5. dildir. Türkçe sondan eklemeli bir dildir. Bundan ötürü kullanılan herhangi bir eylem üzerinden istenildiği kadar sözcük türetilebilir. Türkiye Türkçesi bu yönünden dolayı diğer Türk dilleriyle ortak ya da ayrık bulunan onlarca eke sahiptir. Türkçe çok geniş kullanımıyla birlikte zengin bir dil olmasının yanı sıra, genel itibarıyla “özne-nesne-yüklem” biçimindeki cümle kuruluşuna sahiptir.

Kürtçe Nedir?

Kürtçe veya Kürt dilleri, Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Hint-İran dillerinin Kuzeybatı İran koluna giren ve Türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, Suriye'nin kuzeyi, Irak'ın kuzeyi ve kuzeydoğusu ile İran'ın batısında yaşayan Kürtler tarafından konuşulan bir dil grubudur. Orta Doğu'nun Arapça, Türkçe ve Farsçadan sonra en çok konuşulan dördüncü dilidir. Başlı başına tek bir dil değil Türk dilleri örneğinde olduğu gibi birçok farklı lehçeden oluşan bir dil grubudur. Türkiye'de Kürtçe ile kastedilen büyük oranda bu dil grubunun ülkede en çok konuşulan kolu olan Kurmancidir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Ana dili Farsça ve Derice olan yabancı bayan ve çocuklara Türkçe dersi veriyorum.

I teach Turkish language to foreign ladies and children whose mother tongue is Persian.
Başlangıç ve orta düzey Farsça gramer dersi ve pratik dersi verilir.
***SADECE BAYANLAR***