İstanbul Küçükçekmece Meryem Kocabal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Meryem Kocabal

küçükçekmece, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Disleksi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Meryem Kocabal, İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE ve civarında hizmet vermekte olup 22.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5734 kurs/özel ders verenden 860 . sıradadır. Başta Disleksi olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Meryem Kocabal, 30 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba Ben psikolojik danışman Meryem kocabal. Eğitimimi Anadolu üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık  bölümünü tamamladım . Kendini gerçekleştirmeye çalışan, öfke kontrolü iletişim problemi, çekingen, sınav kaygısı, eğitim koçu arayan her öğrenciye özel yardım verebilirim . Aynı zamanda her çocuk özeldir ve ona yaklaşım biçimimiz de özel olmalıdır. Disleksi, öğrenme güçlüğü , zihinsel yetersizlik yaşayan öğrencilere özel ders verebilirim. Özel dersleri kendi evinde, velinin güvenli gördüğü başka bir yerde ya da eğitim verdiğim okulda gerçekleştirmekteyim.

Fotoğraflar

Disleksi Nedir?

Disleksi dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur.

Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir. Disleksi olan kişiler her şeyi unutur ve dil ile ilgili derslerde sıkıntı çektikleri bilinmektedir. Bazıları okul zamanında hızlı konuşabilir. İnsanlar da onları pek dikkate almazlar. Normal bir insan okuma, yazma ve anlama gibi eylemler için beyninin sol ön lobunu kullanır. Disleksi olan kişiler sol ön lobu kullanmakta zorluk yaşarlar.

Günümüzde ise disleksi olan kişilerin sayısal zekası çok yüksektir. Okul zamanlarında matematik ve fizik derslerini çok severler. Fakat sözel konuları beceremeyebilirler. Disleksi olan kişilerin sözel zekaları düşük veya geri değildir. Aksine çok güçlü sözel zekaları vardır. Normal bir insanın hayal gücünün en az 2 katına sahiptirler. Disleksi olan çoğu kişinin en büyük düşmanı kitaptır. Bazıları bir kitabı anlamak için aynı kitabı 5-6 kere okur. Disleksi olan insanlar üstün zekalı insanlardır ve bir kısmı ise dahidir.

Verilen Kursların Ayrıntıları