İstanbul Maltepe Erkan Varol

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Erkan  Varol

maltepe, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kodlama Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Erkan Varol, İSTANBUL MALTEPE ve civarında hizmet vermekte olup 04.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6416 kurs/özel ders verenden 608 . sıradadır. Başta Kodlama olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Erkan Varol, 47 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kodlama ile çocuklar 21. yüzyıl becerilerinden; problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilmeyi, analitik düşünebilmeyi, sistemli ve yaratıcı düşünebilmeyi ve en kısa çözüm önerileri sunabilmeyi kazanırlar.

5-15 yaş arası sıfırdan kodlama özel dersleri verilir. Arduino başlangıç setindeki bütün sensörlerin nasıl çalıştığı ile ilgili detaylı bilgilerin yanı sıra, mobil uygulama ve scratch üzerinden arduino' ya hükmetme gibi eğlenceli konulara da yer verilecektir.

Özelllikle küçük yaştaki çocuklar için code.org code monkey, the foos, kodable gibi kodlama ve oyun bir arada platformlarla çocuklarınıza bambaşka bir ufuk açıyoruz.

Fotoğraflar

Kodlama Nedir?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Kodlama dersi aynı zamanda programlama ve yazılım dersi olarak da isimlendirilebilir. Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır (AKPINAR & ALTUN, 2014). Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.

Günümüzde okur yazarlık tanımlarının içerisine bir de bilgisayar okur yazarlığı tanımı girmiştir. Bilgisayar okur yazarlığı en basit haliyle bilgisayarı kullanma yeteneği olarak tanımlansa da bilgisayar okuryazarı olan bir bireyin, çeşitli sorunların çözümünde, iletişim kurmada, bilgi edinmede bilgisayar kullanması ve bilgisayarın çalışma mantığı, bilgisayarda kullandığı programların nasıl geliştirildiği ve çalıştığı hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir (Akgül, Küpeli, & Kır, 2015).

Verilen Kursların Ayrıntıları