İstanbul Kadıköy Sevda Rabia Ateş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sevda Rabia Ateş

kadiköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Biyoloji Özel Ders , TYT Biyoloji Kursu , AYT Biyoloji Kursu , Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sevda Rabia Ateş, İSTANBUL KADIKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 13.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5712 kurs/özel ders verenden 2511 . sıradadır. Başta Lise Biyoloji Özel Ders olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sevda Rabia Ateş, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Çekmeköy Fen Bilimleri Kursu'nda Biyoloji öğretmeniyim. Alanımda kendime çok güveniyorum. Her seviyeden öğrenciyle çalışma fırsatım oldu.
Biyoloji çoğu öğrenci için ezberlenecek ders olarak düşünülür ve ezberleme esnasında sarfettiği çabanın karşılığını soru çözümlerinde göremiyor. Çalıştığım öğrencilerimde Biyolojiyi ezberletmeden baştan sona tüm konular arasında bağıntıyı kurdurmaya çalışırım. Şimdiye kadar çalıştığım öğrencilerimin önyargılarını kırıp ezbersiz öğrenmelerini sağladım. Branşına hayran bir öğretmen olarak Biyolojiyi yani canlı cansız tüm varlığın bir sistem içinde birlikte yaşadığını anlatmaktan keyif alıyorum. Dinleyen öğrencilerimde de aynı keyifi gözlerindeki parlamadan bir çok kez anlama fırsatım oldu. Ezberlemeden, ezberletmeden kişiye özgü öğrenme teknikleriyle Biyoloji öğrenmeye sen varsan ben de varım 😊


Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.

TYT Biyoloji Nedir?

Değişen sınav sistemi ile birlikte ilk kez uygulanan 2018 TYT ‘de biyoloji sorularının hatasız ve müfredata uygun, zorluk bakımından dağılımlarının bir soru dışında zorlayıcı olmadığı söylenebilir.  Biyoloji sorularının bir kısmı doğrudan öğrencinin bilgisini kullanma becerisini ölçerken bir kısmı yoruma dayalı olmuştur.