İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Ahmet Anahtar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ahmet Anahtar

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Cad Cam Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ahmet Anahtar, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 01.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5867 kurs/özel ders verenden 1725 . sıradadır. Başta Cad Cam olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ahmet Anahtar, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İLERİ SEVİYEDE VİSİ CAD VE CAM DERSİ VERİLİR.

Fotoğraflar

Cad Cam Nedir?

CAD CAM  - Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli İmalat anlamına gelen terimlerdir. Tasarım ve Üretimde bir takım fonksiyonları yerine getirmek için dijital bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ( CAD ), mühendislik dizaynının ortaya çıkarılması, geliştirilmesi, analizi ve modifikasyonu desteklemek için bilgisayar sistemlerinin kullanılması olarak tanımlanabilir. CAD CAM sistemi, kullanılan bir donanım ( hardware ) yazılım ( software ) ve kullanıcı üçlüsünden oluşur.

CAD CAM donanımı, tipik olarak bir bilgisayarı, bir veya daha fazla grafik gösterimli terminali, klavyeyi, yazıcıyı, çiziciyi ve diğer çevresel donanımı içerir.

CAD CAM yazılımı, sistem üzerinde bilgisayar grafiklerini uygulamak için bilgisayar programlarını ve kullanıcı firmanın mühendislik fonksiyonlarını kolaylaştırmak için şu programların kullanılmasını içerir. Bu uygulamalar;

Bilgisayar Destekli İmalat ( CAM ), bir imalat tesisinin üretim kaynakları arasında oluşturulan bir bilgisayar etkileşim alanı vasıtasıyla tesisin faaliyetlerini ister direkt ister endirekt olarak planlaması, yönetimi ve kontrolü için bilgisayar sistemlerinin kullanımı olarak tanımlanabilir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere CAM in uygulamaları iki geniş kategoriye ayrılır:

a- Bilgisayarlı Gözetim ve Kontrol: Bilgisayarların sürecin gözlenmesi veya kontrolü amacıyla imalat sürecine doğrudan doğruya bağlandıkları doğrudan uygulamalarıdır.

b- İmalat Destek Uygulamaları: Bilgisayarla imalat sürecin arasında doğrudan bir etkileşimin olmadığı, bilgisayarın tesis içindeki üretim faaliyetleridir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
VİSİ CAD GİRİŞ
VİSİ CAD İLERİ SEVİYE
VİSİ CAM

DERSLERİ VERİLİR