İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Aytaç Tosun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Aytaç Tosun

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İşaret Dili Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Aytaç Tosun, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 21.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5600 kurs/özel ders verenden 528 . sıradadır. Başta İşaret Dili olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Aytaç Tosun, 10 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Özel bir üniversitede doktora öğrencisiyim. Turizm firmasında muhasebe sorumlusu olarak çalışıyorum ve 5 yıldır İşaret dili öğreticisi ve tercümanı olarak görev yapmaktayım. Mesleğimi severek ve isteyerek yapıyorum. Birkaç yerde şuan eğitim vermekteyim.

Fotoğraflar

İşaret Dili Nedir?

Türk İşaret Dili, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'indeki işitme engelliler tarafından kullanılan dildir. Diğer işaret dilleri gibi Türk İşaret Dili de Türkçe'nin gramer yapısından farklı olarak kendine özgü bir gramer yapısına sahiptir. Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre Türkiye'de 89,043 kişi (53,543'i erkek 35,500'i kadın) işitme engelli, ve 55,480 kişi de (34,672 erkek, 20,808 kadın) konuşma engellidir. 16. ve 17. yüzyıllardan itibaren Osmanlı Devleti'nde sarayda, hamamlarda ve hatta mahkemelerde işaret dilinin kullanıldığına dair kayıtlar mevcuttur.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Özel bir üniversitede doktora öğrencisiyim. Turizm firmasında muhasebe sorumlusu olarak çalışıyorum ve 5 yıldır İşaret dili öğreticisi ve tercümanı olarak görev yapmaktayım.