İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Baki Karakuş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

baki karakuş

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Geometri Kursu

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
baki karakuş, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 05.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 3789 kurs verenden 824 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs vermektedir. baki karakuş, 5 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
2016 - 2017 öğretim yılı için

Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Fen Bilgisi dersleri. YGS/LYS veya Teog hazırlık ile orta ve lise derslerini, kısa süreli eğitimimle (konuyu en anlaşılır şekilde öğreterek en yüksek notları almanızı sağlarım.

internet adresim: www.bakihoca.com
sitede hazırladığım ve derslerimde kullandığım soru bankaları bulunmakta.

İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik-Bilgisayar (BURSLU) bölümünden mezun oldum.
Derslerimin çoğunu İTÜ matematik mühendisliğinde verdikten sonra Kültür Üniv geçiş yaptım.
İstanbul Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans bölümü mezunuyum.
Her sene LYS sınavına girmekte ve Boğaziçi Üniv kazanacak puan alabilmekteyim.
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ fen bilgisi öğretmenliği bölümünü kazandım.

Kimi özel hocalar, dershane ve okulda çalışıp özel dersi de ek gelir için yaparlar, tüm gün boyunca özel ders vermezler. Bu sebeple özel ders tecrübeleri yeteri kadar gelişmez.
Şahsen 11 yıllık özel ders tecrübesine sahibim, ve bu işi boş zamanlarında yapan 22 yıllık bir hocadan daha tecrübeliyim diyebilirim.  
Bir sene ders alan sonraki sene tekrar ders talep ediyor. Sizin de derslerimden memnun kalacağınıza eminim.

Derslerimde 11 yıldır birbirine benzer sorular ile eğitim yöntemini kullanıyorum.  Her türlü soru tipini benzer örneklerle çözen ve basit soru tiplerinden karmaşık olanlara doğru bir kademesi vardır. Derslerde takviye olarak bu şekilde yazılmış yayınlardan takip etmekteyim ayrıca SBS için sayısal derslerinden hazırladığım soru bankasını derslerimde kullanmaktayım.

BİZZAT HAZIRLADIĞIM 6. SINIFTAN LİSE 4 E KADAR HER SEVİYEDE KULLANILABİLECEK HAZIRLADIĞIM MATEMATİK, FİZİK, KİMYA DERSLERİNDEN ÇEŞİTLİ KONULARDAN SORU BANKAMDA BENZER SORULAR GRUPLANDIRMIŞTIR. BU ŞEKİLDE ÖĞRENCİ BİR SORU TİPİNİ ÖĞRENENE KADAR AYNI SORU TİPLERİNİ SORARIM, BOL BOL SORU ÇÖZMÜŞ OLUR VE ÇÖZEREK RAHAT ÖĞRENİR.
KENDİM HAZIRLADIĞIM BU SORU BANKASI TÜRKİYE'DE BİR İLKTİR. BAŞKA HİÇBİR KİTAPTA BU YÖNTEME GÖRE HAZIRLANMIŞ BU KADAR ÇOK SORU BULUNMAZ. BU SORULARI DERSLERİMDE KULLANIRIM: www.bakihoca.com adresinden sorularıma ulaşabilirsiniz.

Pek çok öğrenci dershanelerden verim alamaz; çünkü sayısal derslerde konular birbiriyle ilişkilidir. Bir konuyu iyice öğrenemediniz mi, sonraki konuda öğrenmediğiniz şeyler çıkabileceğinden ikinci konuyu yarım öğrenirsiniz. Bu böyle giderse durum daha da kötüleşir. Özel derslerimde hem öğrencinizin anlayacağı seviyede anlatılır hem de matematik te çok önemli olan geçmiş konulara dönüşler yaparım, yarım öğrendiklerini tamamlarım. Bu son dediğim okulda hiç, dershanelerde çok az yapılır (Ne de olsa sınıfta diğer öğrencilerde var). Hoca konuyu anlatırken eski konularla ilgili soruyu çözüyorsa "Siz bunları daha önce görmüştünüz." der ve geçer. Dershaneden verim alamazsanız sen.etleri ödemeden orayı bırakamazsınız. Ama özel derslerde öyle değildir. Hem özel derslerde öğrencinin ödevlerini yapıp yapmadığı bizzat kontrol ederek size bildiririm. Testleri karalamalarına bakarak değil seçtiğim bazı soruları "Bunu nasıl çözdün?" diye sorarak kontrol ederim. Böylece öğrencinin ödevleri daha sağlıklı den.etlenmiş olur.

Öğrencilerimin bir kısmı verdiğim ödevleri yapmıyor diyelim. Bu durumda şu yolu tercih ediyorum: okul veya dershane nereye devam ediyorsa oradaki hocalardan önce konuyu anlatıyorum. böylece öğrenci benden öğrendiklerini okulda tekrar yaparak bir nevi ödev yapmış gibi oluyor.


Birçok öğrencimin üniversiteyi kazanmasına ve ilköğretim öğrencilerimin de sayılı anadolu lisesini kazanmalarını sağladım. 7. sınıfta başlayıp lise 4'e kadar ders verdiğim öğrencilerim oldu.

2016 LYS de bir öğrencim Işık Üniv. Makina Mühendisliği %75 Burslu, ikinci öğrencim Acıbadem Üniv. Tıp Mühendisliği %50 Burslu, Üçüncü Öğrencim İstanbul Ticaret Üniv. Uluslararası Lojistik % 50 Burslu, Teog öğrencim Üsküdar Halide Adıp Adıvar Lisesi'ni kazandı. Diğer ara sınıf öğrencilerimin de derslerinde başarılı notlar almasını sağladım.  

İlköğretim 4. sınıftan 12. sınıfa kadar çeşitli sınıflardan çok sayıda öğrencime ders verdim.

Bu tür ilan sitelerinden öğrenci buluyorum, ancak çoğu öğrencim, benden memnun kalan öğrenci velilerinin tanıdıklarına önerilerilmesiyle oluyor.

İstanbul Anadolu yakası'nın çoğu semtine gelebilirim. Ümraniye'de oturuyorum.

Derslerimde ilk ders ücretlidir ve istenildiği taktirde 1 saat de verilebilir; ancak normal derslerim 2 saattir (120 dk + Mola).

İSTENİRSE 2 KİŞİYE BİRDEN GRUP DERSİ VEREBİLİRİM, ÜCRET YİNE AYNI OLUR. (Yani saat ücretim 2 lira olsun diyelim. tek öğrenciye 2 saat gidince 2 lira alıyorsam. 2 öğrenciye 2 saatlik ders anlatınca her öğrenciden 2 lira yerine 1 lira alırım. Böylece öğrenci için %50 daha ekonomik olur; fakat 2 öğrenciden en zayıf olana göre ders anlatırım.

Baki Hoca


Fotoğraflar

Verilen Kursların Ayrıntıları
asdasasasedfsgfdsgs fgs dfg sdfg sdfg sdfg sdf gsdf gds sdfg sd

Yorumlar