İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Ediz Günaydın

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ediz Günaydın

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Keman Kursu , Gitar Kursu , Akustik Gitar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ediz Günaydın, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 25.04.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5867 kurs/özel ders verenden 263 . sıradadır. Başta Gitar olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ediz Günaydın, 52 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Anadolu Yakası'nda evlere özel ders veriyorum.Öğrenci ile birebir çalışıyorum. Klasik müzik eğitimi veya popüler müzik olarak istenilen türde devam ediyorum. Ders saatleri öğrencinin verimine göre uzayabilir 1 saat ile sınırlandırmıyorum. Ders başı ücret 70 tldir.

Fotoğraflar

Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.

Gitar Nedir?

Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Anadolu Yakası'nda evlere özel keman dersi verilir. Ders saati 1 saatle kısıtlı kalnaz öğrencinin verimine göre uzatılabilir. Ders ücreti haftalık 80 tldir.
Klasik müzik eğitimi olarak veya popüler müzik olarak istenilen türde verilir. Evlere özel ders verilir.
Evlere özel ders olarak birebir eğitim verilir.