İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Fikriye Gültekin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Fikriye Gültekin

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İşaret Dili Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Fikriye Gültekin, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 24.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5592 kurs/özel ders verenden 3391 . sıradadır. Başta İşaret Dili olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Fikriye Gültekin, 18 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İşaret Dili yeminli tercümanıyım,  Kurslar ve okullarda veya çeşitli projelerde işaret dili tercümanı olarak görev almak isterim,

İhtiyaç durumunda bağlantıya geçmenizi rica ederim,

Saygılarımla


İşaret Dili Nedir?

Türk İşaret Dili, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'indeki işitme engelliler tarafından kullanılan dildir. Diğer işaret dilleri gibi Türk İşaret Dili de Türkçe'nin gramer yapısından farklı olarak kendine özgü bir gramer yapısına sahiptir. Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre Türkiye'de 89,043 kişi (53,543'i erkek 35,500'i kadın) işitme engelli, ve 55,480 kişi de (34,672 erkek, 20,808 kadın) konuşma engellidir. 16. ve 17. yüzyıllardan itibaren Osmanlı Devleti'nde sarayda, hamamlarda ve hatta mahkemelerde işaret dilinin kullanıldığına dair kayıtlar mevcuttur.

Verilen Kursların Ayrıntıları