İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Gökhan Dülek

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gökhan Dülek

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Solfej Kursu , Mızıka Kursu , Bağlama Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gökhan Dülek, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 06.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 227 . sıradadır. Başta Bağlama olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gökhan Dülek, 226 gelen talepten 21 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
                1988 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Küçük yaşlardan beri ailede de müzikle ilgilenenler olması dolayısıyla müziğe ilgi duymaya başladı. Bağlama ile tanışması ailesinden de yardım alarak çocuk yaşlarda kendi çabalarıyla oldu. İlk ciddi müzik eğitimine 2004 yılında Erdal Erzincan Müzik Merkezi’nde başladı.
                Lisans eğitimine Kırklareli Üniversitesi Makine Bölümü ile başladı. Burada makine eğitimini bir yıl sürdürdükten sonra ilk tercihi olan İ.T.Ü. T.M.D.K Temel Bilimler bölümünü kazandı. Bu süre içerisinde Erdal Erzincan Müzik Merkezi ile ilişkilerini kesmeden, 7 dönem boyunca İrfan Kurt’tan bağlama dersi ve bir çok değerli eğitimciden müzik dersleri aldı. Lisans eğitimi devam ederken İTÜ T.M.D.K. bünyesinde uzmanlık grupları adı altında başlatılan projede ‘ Arif Sağ Uzmanlık Gurubu’ A sınıfında Arif Sağ’dan bağlama dersleri aldı.
                 Lisans eğitimine devam ederken başta Beşiktaş H.E.M. ve belediyesi olmak üzere çeşitli kurumlarda Bağlama, Solfej ve Repertuar dersleri verdi. Bu süre boyunca farklı yaş grubundaki öğrencilere tezeneli ve tezenesiz Bağlama teknikleri ile birlikte Çalıp Söyleme dersleri de verdi. Aynı zamanda Mızıka ile Blues ve Türk Müziği dersleri de verdi. Anadolu Alevi-Bektaşi müziği üzerine araştırmalar ve çalıp söyleme tekniği ile ilgili çalışmalar yaptı.

2011 yılında Kalan Müzik’ten yayınlanan Kızılbaş II  isimli albümde 'Elif-i Mimden Aldık', 2014 Haziran ayında da Alevilere Kalan isimli albümde 'Bir Gerçeğe Bel Bağladım'  isimli deyişleri seslendirdi.

2015 yılından itibaren hazırlamaya başladığı, düzenlemelerini ve yönetmenliğini kendisinin yaptığı ‘Deyiş’ isimli ilk solo albümü 2016 yılının Mart ayında Kalan Müzik aracılığıyla yayınlandı.

Halen Anadolu Alevi-Bektaşi Müziği ve geleneksel Çalıp Söyleme teknikleri ve Mızıka methodolojisi ile ilgili çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürmektedir.

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları