İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Latife Efe

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Latife Efe

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Tekvando Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Latife Efe, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 15.12.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5729 kurs/özel ders verenden 1197 . sıradadır. Başta Tekvando olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Latife Efe, 19 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
25 yıllık sporcu, antrenör, hakemim. Şartlarıma uygun okul, site, kreş vs gibi sosyal yerlerde ya da kişiye  taekwondo dersi veriyorum. ücret kişi sayısına göre belirlenir.

Fotoğraflar
Lef Lef Lef Lef Lef Lef Lef Lef Lef

Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları