İstanbul Şişli Akel Akedemi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

AKEL AKEDEMİ

şİşlİ, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Botoks Kursu , Efekt Makyaj Kursu , El-Ayak (Podiatri) Bakımı Kursu , Microblading Kursu , PRP Kursu , Saç Simülasyonu Kursu , Profesyonel Makyaj Kursu , Estetisyenlik Kursu , Makyaj Kursu , Güzellik Uzmanlığı Kursu , Manikür Pedikür Kursu , Epilasyon Kursu , Kalıcı Makyaj Kursu , Masaj Kursu , Cilt Bakımı Kursu , Protez Tırnak Kursu , Kuaförlük Kursu , İpek Kirpik Kursu , Plastik Makyaj Kursu , Medikal Makyaj Kursu , Mezotrapi Kursu , Saç ekimi kursu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
AKEL AKEDEMİ, İSTANBUL ŞİŞLİ ve civarında hizmet vermekte olup 15.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5859 kurs/özel ders verenden 957 . sıradadır. Başta Efekt Makyaj olmak üzere 22 farklı kurs/özel ders vermektedir. AKEL AKEDEMİ, 119 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Akel Akademi’nin hikayesi; 25 yıllık mesleki tecrübesiyle sektöre gerçek anlamda eğitimli eleman yetiştirmek amacıyla yola çıkan Gülşah Çakmak’la 2011 yılında başladı.
6 yıl boyunca Eğitim ve Uzmanlık alanlarımız olan Kuaförlük, Kalıcı makyaj, Profesyonel Makyaj, Manikür & Pedikür ve Güzellik Uzmanlığında toplam 1200’ün üstünde mezun verdik. Mezunlarımızdan birçoğu halen meslek hayatlarına devam ediyor. Bazı öğrencilerimiz kendi mekanlarını açarak yine kursumuzdan mezun olan öğrencilerimize iş imkanı sağlamaktadır.
Kuruluş amacımız kadınlarımızın iş hayatından hızla silinmesine karşın sektöre diplomalı meslek erbabı yetiştirmek ve kadınlarımızın iş hayatına tutunmalarına sağlamak.
Çalışan kadınların azınlık olmasına karşı verdiğimiz mücadelede edindiğimiz harika geri dönüşler doğru yolda olduğumuzun kanıtı. Eğitim düzeyi düşük, iş bulmakta zorlanan, yaş sınırına takılan, kadın sığınma evlerinde bulunan ve çalışmak isteyen kadınlara meslek edindirmiş olmak, yeni tahliye olmuş bir mahkumun hayatına olumlu yönde dokunmak tabiki bizim en büyük motivasyon kaynağımız.
Diğer meslek kurslarından bizi ayıran en önemli ayrıntı ise öğrencilerimize mesleki eğitimlerinin yanı sıra ücretsiz verdiğimiz “Kişisel Gelişim” dersleri… Böylece kendilerine güvenmelerini, iş ve sosyal hayatlarında doğru, etkili bir iletişim kurmalarını sağlıyoruz.
Kurs mekanımız 3 Teori Dersliği ve 5 Uygulama Dersliğinden oluşmaktadır. Ayrıca öğrencilerin ders molalarını değerlendirmeleri için 50 kişi kapasiteli kantinimiz mevcuttur.Verilen Kursların Ayrıntıları
3D kıl tekniği kaş uygulamasında kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımıyla, naturel renkteki boyalar derinin hemen altına zerk ediliyor. Renk veren bu madde, alerjen olmayan, cilt için özel olarak üretilmiş, sentetik katkı maddesi ihtiva etmeyen  bir yapıya sahip ve son derece tabii bir görüntü sunuyor.
Kaşlarının seyrelmesinden şikayet eden, kaş şeklini belirginleştirmek, kalınlaştırmak, yahut kaş şeklini değiştirmek isteyenler tarafından da oldukça rağbet görüyor. Kalıcı makyaj da denilen bu yöntemde, tüy şeklinde vuruşlar yapılarak kaş kılına benzeyen bir efekt oluşturuluyor.
Microblading kaş uygulaması ile elde edilen kaşları gerçek kaştan ayırt etmek oldukça zordur. 3D kıl tekniği kaş uygulaması ortalama 1 saat sürer ve ağrısız bir yöntemdir. 3D kıl tekniği kaş uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır; ancak ikinci seans gerekli görülürse 20 gün beklemek gerekir.
KURS EĞİTİMİ İÇERİĞİ
Akel Akademi Profesyonel Makyaj Eğitimlerinde yurtiçi ve yurt dışında eğitim almış tecrübeli kadrosuyla,ekipman ve donanımıyla eğitimlerini vermektedir.Eğitimlerimizi pratik ve teorik olarak vermekteyiz.Eğitim bitiminde yapılacak sınavlar sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Profesyonel Makyaj sertifikası verilmektedir.
“Profesyonel Makyöz / Makyör” sıfatı ile çalışabilirler.
Makyajın Genel Tanımı
Makyaj tanımı ve tarihi
Makyaj Kozmetikleri Tanıtımı
Yüzün bölgelere ayrılması, sınıflandırılması ve cilt türleri
Makyaj Malzemeleri Kullanımı ve Temizliği
Makyaj malzemeleri tanımı, kullanımı ve temizliği
Yüz Şekillerine Göre Makyaj Teknikleri
Yüz şekillerinin belirlenmesi ve makyaj uygulamaları
Gelin Makyajı
Porselen Makyaj teknikleri ve uygulamaları
Gece & Gündüz Makyajı
Renk ve Işık Bilgisi
Karakter makyajı teknik ve uygulamaları
Fantastik ve Show makyaj teknik ve uygulamaları
iş Analizi
Müşteri ile iletişim
Diksiyon
İlk Yardım
Salon Yönetimi (işletme-iktisa
kurslarımız MEB Onaylıdır. Güzellik uzmanlığı kursun süresi kursa katılacağınız günle orantılıdır.

Ders Programı içeriği

Temizlik ve hijyen
Kozmotoloji ve kozmetik kimyası
Anatomi ve Fizyoloji
Deri yapısı ve deri ekleri
Cilt analizi, Cilt tipleri
Cilt Bakım Ürünleri ve Vücut Bakım Ürünleri
Cilt rahatsızlıkları ve çözümleri
Akne ve sivilce bakımları
Selülit bakımları
El ve Ayak Bakımı ve uygulamaları
Masaj ve aroma terapi ve uygulamaları
Epilasyon ve uygulamaları
Depilasyon ve uygulamaları
Temel Makyaj teknikleri ve uygulamalar
Kavitasyon Eğitimi
Lenf drenaj eğitimi
Meyve asitleri ile cilt bakımı
Dermapen-Dermaroller uygulamalı eğitim
Zayıflama teknikleri ve uygulamaları
(TEORİK ANLATIM ) Doktor uygulamaları (botox, mezoterapi, ip askısı, dolgu vs)
Müşteri İlişkileri ve Memnuniyeti
Satış ve Pazarlama Teknikleri
URS EĞİTİMİ İÇERİĞİ
Eğitimlerimiz alanlarında uzman eğitmenlerle birlikte uygulamalı ve teorik olarak verilmektedir. Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Manikür Pedikür sertifikası verilmektedir.
Eğitim Programın İçeriği:
Salon hazırlığı ve hijyenin önemi
Tırnak anatomisi
Müşteri karşılama ve iletişim teknikleri
Tırnak Yapısı
Tırnak Problemleri
Manikür ve Pedikür Teknikleri ve Uygulama
El ve Ayak Bakımı (sertifikalı)
El ve Ayak Masaj Teknikleri
Tırnak renklendirme ve süsleme teknikleri uygulamaları
Ağda çeşitleri ve uygulama teknikleri
Depilasyon Eğitimi (sertifikalı)
Eğitim Süresi: 8 hafta
Eğitim Günleri: Hafta içi & cumartesi- Pazar
Eğitim saatleri: 09:30-12:40 & 13.00- 16.10
Sertifika :
Manikür Pedikür Katılım Sertifikası.M.E.B
Depilasyon eğitimi katılım belgesi
Epilasyon- Depilasyon
Epilasyon Eğitimin içeriği
Kılın Anatomisi
IPL Foto Epilasyon
Depilasyon
Lazer Teknolojisi
Işığın Özellikleri
Lazer Cihaz Bilgisi
Epilasyonda Güvenlik ve önlemleri
Epilasyon Uygulama Bilgileri
Epilasyon Uygulama
Epilasyon Sonrası
İş Yeri Açma ve Yasal Durum
Mikropigmentasyon dediğimiz Kalıcı Makyaj uygulaması doğal boyayı özel bir iğne ile deri altına enjekte ederek görüntünün kalıcı bir hale getirilme tekniğidir. Ciltte uzun süre kaldığı ve ilerleyen zamanlarda renk değişimi ile karşılaşabileceğimiz için uygulama eğitimi kadar renk bilgisi ve boya seçimi konusunda eğitimimizi çok iyi almamız gerekir. Öğrencilerimizin sektöre daha güvenle adım atmaları için eğitimlerimiz, uygulama ağırlıklı olup, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.  
Kalıcı Makyaj Eğitimi İçeriği (Haftalık eğitim içerikleri)
1.gün
-Hijyen
*Deri Anatomisi
*Cilt Tipleri
*Yüz Anatomisi
*Yüz-Göz ve Kaş şekilleri
*Kaş Dizaynı
-Kara Kalem Çalışmaları
2.gün :
Renk Bilgisi
Kalıcı Makyaj Teorisi Ve Uygulama Alanları
3./4./5.gün
-Suni Deri Üzerinde   Kıl Tekniği ile Kaş Uygulama
Pudralama (Sis Tekniği) ile Kaş Uygulama
Noktalama Tekniği ile Kaş Uygulama
-Suni Deri Üzerinde   Eyeliner&DipLiner
-Suni Deri Üzerine   Dudak Kontür Uygulaması
6.gün
-Canlı Manken üzerinde  Kontür Uygulaması
Ders program içeriğinde öncelik hijyen ve sağlık kuralları ön planda tutulur. Anatomi, fizyoloji, Klasik Masaj teknikleri, Diğer Masaj çeşitleri, masajda kullanılacak ürünler, Kozmetikler, Aromatik Yağlar, Havlu Katmala Sanatı ,Müşteri Karşılama Teknikleri ,Satış teknikleri dersleri verilmektedir
Masaj, Ortadoğu’da olduğu kadar artık Amerika ve Avrupa’da tedavi amacıyla kullanılan ve çok başarılı sonuçlar alınan ilmi el hareketleridir. Doğru ve uzman ellerde yapılması durumunda alternatif tıp olarak uygulanmakta, çoğu ülkelerde reçetelere yazılmaktadır. Ülkemizde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerin ilgili bölümlerinde tedavi amaçlı masajlar uygulanmakta ve çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu meslek alanında ciddi bir açık bulunmaktadır. Mezun olduğunuzda iş bulma imkanı çok geniş olan masaj eğitimleri, konusunda profesyonel uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Masaj kursunda yer alan masöz ve masörlük eğitimlerimiz 4-6 ay sürmekte ve eğitimlerimiz sonrasında iş bulmanızda size destek verilmektedir. İsteğiniz doğrultusunda kişisel eğitimde alabilirsiniz.
KURS EĞİTİMİ İÇERİĞİ
Estetisyenlik kursumuzda veya bireysel olarak protez tırnak ders içeriği olarak gelişmiş tırnak sistemleri olan jel sistem, deeping sistem, acrillic sistem tırnak uygulamaları eğitimleri verilmektedir.
Protez Tirnak nedir?
Protez tırnak uygulamaları dekoratif kozmetiğin en renkli işlemlerinden birtanesidir. Kırılan tırnaklar,uzamayan tırnaklar, sararmış ve mat tırnaklar için ideal bir uygulamadır.
Eğitim Konuları:
Tırnak Yapısı
Tırnak Hastalıkları
Tırnak süsleme
Tırnak Şekillendirme
Protez Tırnak Malzeme ve Ekipmanları
Jel Sistem Sistem
Akrilik Sistem
Protez Tırnak Uygulamaları
İş analizi
Müşteri ile iletişim Uygulamalar
Salon Yönetimi
Akel Akademi Protez turnak Eğitimimiz 20 saattir. Teorik dersler ve uygulamalı dersler özel dersler şeklinde verilmektedir. Akel Akademi uzman kadrosundan alacağınız Özel Ders ile çok dahi iyi öğrenecek ve çok daha başarılı olacaksınız.
KURS EĞİTİMİ İÇERİĞİ
Güzellik sektöründe en çok ilgi gören meslekler arasında kuaförlük mesleği gelir.Ayrıca istihdam alanları çok geniş bir meslek grubudur.Akel Akademi olarak biz eğitimlerimizi temelden başlayarak,teorik ve pratik olarak vermekteyiz.
İş organizasyonunu yapmak.
Kişisel hijyen yapmak.
Müşteriyi karşılamak ve ön hazırlık yapmak.
Saç yıkamak.
Fön çekmek.
Saç kesimi yapmak.
Saça boya uygulamak.
Saç rengini açmak.
Saça röfle ve meç uygulamak.
Saça permanant ve defrize uygulamak.
Saç bakımı uygulamak.
Saç bakımı kozmetiklerini uygulamak.
Saça mizanpli uygulamak.
Saça topuz uygulamak.
Saça örgü uygulamak.
Gelin başı yapmak.
Saça maşa uygulamak.
Vak uygulamak.
Saça zekzel, akroş, papiyot, uygulamak.
Saça rasta uygulamak.
Saç kaynağı yapmak.
Peruk ve postiş takmak.
Saç ve yüz masajı uygulamak.
Ürün satmak.
Mesleki gelişime ilişkin faaliyetlerde bulunmak.
Eğitim Süresi: 4 AY
Eğitim Günleri: Hafta içi / hafta sonu
Sertifika:M.E.B. Onaylı Kuaförlük Sertifikası
İpek Kirpik  Eğitimi.
İpek kirpik ekleme tekniği ile kirpiklerin dolgun ve uzun olmasını sağlıyoruz. Kirpiklerinizde rimel varmış gibi ve hafif kıvrak görünen canlı gözler. Bu tekniği öğrenerek müşterilerinizi daha mutlu edebilirsiniz. Zevkli ve sabır isteyen bir tekniktir.

İpek kirpik uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttırmaya yarayan yeni bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma kirpikler, gerçek kirpiklere tek tek özel yapıştırıcısı ile yapıştırıldığından görünümü oldukça doğaldır. Bu kirpikler farklı şekil ve kalınlıklarda olabildiğinden, her tipte doğal kirpiğe görsel olarak uyum sağlayabilmektedir.

Bir ipek kirpik tanesinin uzunluğu 8-15 milimetre arasında değişebilmekte ve uygulama doğru yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, bulunduğu yerde 3 aya kadar dökülmeden kalabilmektedir. Ancak bu süre içinde gözün elle ovuşturulmaması veya doğal nedenlerle gerçek veya ipek kirpik dökülebileceğinden takma ipek kirpik uygulamasının bakımının belirli aralıklarda tekrarlanması önerilmektedir.