İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Çetin Bilgin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Çetin Bilgin

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Kursu , ABRSM Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Çetin Bilgin, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 14.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6423 kurs/özel ders verenden 2755 . sıradadır. Başta Gitar olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Çetin Bilgin, 18 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Her yaştan herkes bir enstrüman çalabilir. Yaş, cinsiyet farkı olmaksızın. Enstrüman çalmak için yetenek gerekmez. Önemli olan o enstrümanı sevmek, özveri ve dikkatle çalışmaktır. Başlangıçta günlük 15 ile 20 dk arası çalışma yetecektir. Seviyeniz ilerledikçe siz motive olup daha fazla vakit ayırmak isteyeceksiniz.
 Benim için herşeyden önce hedef, öğrencinin gitarı severek çalmasıdır. Kendi yazmış olduğum method kitabını kullanmakla birlikte destek olarak başka method kitapları ve tanınmış şarkıların gitar düzenlemelerini de kullanıyorum. Her ne kadar çok şey öğrenmiş olsam da eğitimimde öğrenciyi gitardan soğutacak ( Arenas gibi ) 100’lerce yıllık eski nesil methodlardan uzak durmaya çalışıyorum.
Özgeçmiş;
 Ege Üni. Fizik ve West London Conservatoire gitar resitalistliği mezunuyum. Uzun yıllar Erkan Oğur, Ricardo Moyano ve Ilgaz Benekay ile çalıştım. Atatürk Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey gibi konser salonlarında solo resitaller verdim. 2016 yılında Bilkent Üniversitesinde Şef Alessandro Cedrone yönetiminde yazmış olduğum gitar konçertosunun dünya prömiyeri yapılmıştır.
Ücretlendirme;
 Ders saat ücreti 70tl dir ve Bakirköy'de anlaşmalı olduğum kurumlarda yapılmaktadır.
  İstek doğrultusunda öğrencinin evinde de ders verebilirim. Ayrıntılar konusunda benimle irtibata geçebilirsiniz.
  Dilerseniz instagram’da ( cetinbilginguitar ) ve youtube’de beni takip edebilirsiniz.


Gitar Nedir?

Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

ABRSM Nedir?

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (the Associated Board of the Royal Schools of Music), dünyada 100’den fazla ülkede aşamalı müzik sınavları sistemi sunan bu kurul, Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music  ve Royal  Scottish  Academy of Music and Drama’ nın kurduğu uluslararası bir sınayıcı kuruldur. Sınavlar; 35 çalgı, şan, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır ve müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan müzisyene açıktır. Birleşik Kurul, her yıl yarım milyonun üzerinde öğrenciyi sınar ki, bu da dünyadaki en büyük müzik sınav sistemidir ve dünya çapındaki müzik eğitimi standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesinde büyük role sahiptir.

Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır. Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır. İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır.

Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarına girebilmek için, Teori ya da Uygulamalı Müzisyenlik (Practical Musicianship) sınavının 5. aşamasını başarıyla geçmiş ve sertifikasını almış olma şartı aranır. Teori sınavıda yılda iki kez Mart ve Kasım aylarında yapılmaktadır.

Her aşama sonunda başarı gösteren adaylara, bunu belgelemek üzere bir sertifika verilir. Ayrıca her aday, sınayıcının sınav sırasında yazdığı detaylı yorumlarını içeren raporu da alır.

Diploma Sınavları, sırasıyla; DipABRSM, LRSM ve FRSM’dir. DipABRSM sınavına girebilmek için 8. Aşama Uygulamalı Sınavdan geçmiş olmak gerekir ve her bir diploma sınavı bir sonrakinin ön-şartıdır. Lisans Diploması ülkemizde de Y.Ö.K. tarafından Ön-lisansa denk kabul edilmiştir.
Verilen Kursların Ayrıntıları