İstanbul Sarıyer Neslihan Görücü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Neslihan  Görücü

sariyer, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kukla Yapımı Kursu , Sulu Boya Kursu , Resim Kursu , Karakalem Kursu , Yağlı Boya Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Neslihan Görücü , İSTANBUL SARIYER ve civarında hizmet vermekte olup 06.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6413 kurs/özel ders verenden 1047 . sıradadır. Başta Resim olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Neslihan Görücü , 66 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstanbul'da yaşıyorum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Sahne dekorları ve kostümü bölümü mezunuyum.
Sinema, televizyon ve tiyatro alanında dekor ve kostüm tasarımları yapıyorum ve bu alandaki bilgi ve deneyimlerimi, bir kurs programı içinde bu konulara ilgi duyan kişilere aktarıyorum.
Güzel Sanatlar sınavlarına hazırlık amaçlı Karakalem desen, ayrıca hobi amaçlı akrilik, suluboya, guaj boya, lavi ve yağlıboya resim eğitimleri veriyorum.  Bunun yanı sıra kukla yapımı, dekor ve kostüm tasarımı ve karakter yaratma konusunda da yetkinim. Bu alanlarda da temel eğitimleri veriyorum.


Kukla Yapımı Nedir?

Hareketli yerleri iplikle sanatçının parmaklarına bağlanarak veya eldiven gibi bir kesiti kullanarak bir perdenin üzerinden oynatılan, bez, karton vb. hafif nesnelerden yapılmış insan ve hayvan figürleridir.

Sulu Boya Nedir?

Su katılarak karıştırılıp kullanılabilen boya türü. Kâğıt ya da mukavva üzerine çalışılır. Suluboya, guvaş boyadan farklı olarak saydam şeklini korur. Berraktır ve çabuk bozulur. Buna karşın kullanılması daha pratik ve hızlıdır. Diğer boyalara oranla daha ekonomik olması da kullanımında önemli bir etkendir. Romantik ressamların birçoğu yapıtlarında suluboyayı kullanmışlardır. Özellikle izlenimciler, izlenimlerini kâğıda hızla aktarabilmek için akıcı ve çabukluk sağlayan suluboyayı, her zaman için yağlıboyaya yeğlemişlerdir. Eugéne Bouidin, Seurat, Signac ve Cross gibi yeni-izlenimcilerin yanı sıra, çağımızda Dunoyer ve Segonzac suluboya resmin ustaları arasındadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Papier mache tekniği ile temel kukla eğitimi.
2 aylık ve toplamda 24 saatlik bir eğitimdir.  Dersleri evimde ya da öğrencimin evinde veriyorum.
2 ay süresince  toplamda 24  saat olmak üzere karakalem çizim eğitimi veriyorum.  
Dersi 2 ay süresince veriyorum.  her ders  ortalama 3 saat sürmektedir  ve haftada 1 gündür.  Ders gün ve saatini öğrencim ile birlikte belirliyorum.