İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) Pınar Ünlü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Pınar Ünlü

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Disleksi Kursu , Okuma Yazma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Pınar Ünlü, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 09.11.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5712 kurs/özel ders verenden 3403 . sıradadır. Başta Okuma Yazma olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Pınar Ünlü, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ögrenme güçlüğü tanisi olan cocuklara veya okumada geri kalmis ogrencilerr okuma yazma dersi veriyorum.


Disleksi Nedir?

Disleksi dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur.

Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir. Disleksi olan kişiler her şeyi unutur ve dil ile ilgili derslerde sıkıntı çektikleri bilinmektedir. Bazıları okul zamanında hızlı konuşabilir. İnsanlar da onları pek dikkate almazlar. Normal bir insan okuma, yazma ve anlama gibi eylemler için beyninin sol ön lobunu kullanır. Disleksi olan kişiler sol ön lobu kullanmakta zorluk yaşarlar.

Günümüzde ise disleksi olan kişilerin sayısal zekası çok yüksektir. Okul zamanlarında matematik ve fizik derslerini çok severler. Fakat sözel konuları beceremeyebilirler. Disleksi olan kişilerin sözel zekaları düşük veya geri değildir. Aksine çok güçlü sözel zekaları vardır. Normal bir insanın hayal gücünün en az 2 katına sahiptirler. Disleksi olan çoğu kişinin en büyük düşmanı kitaptır. Bazıları bir kitabı anlamak için aynı kitabı 5-6 kere okur. Disleksi olan insanlar üstün zekalı insanlardır ve bir kısmı ise dahidir.

Okuma Yazma Nedir?

Okur yazar olmayan kişilere;

· Okuma yazma becerisi kazandırmak,

· Türkçe´yi iyi konuşur hale getirmek,

· Temel aritmetik ve yurttaşlık bilgisi öğretmek,

· Günlük yaşamla ilgili temel bilgi, beceri ve davranışları kazandırma amacıyla verilen kurslardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları