İstanbul Merkez (Avrupa Yakası) V. Metin Bayrak

Bu kursu paylaş
0 Yorum

V. Metin  Bayrak

merkez (avrupa yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Felsefe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
V. Metin Bayrak, İSTANBUL MERKEZ (AVRUPA YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 06.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6463 kurs/özel ders verenden 2341 . sıradadır. Başta Felsefe olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. V. Metin Bayrak, 8 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Genelinde felsefe özelinde pratik ya da uygulamalı felsefeye ilgi duyanlar; felsefe okumak, felsefe konusunda yetkinleşmek isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler; felsefenin pratik gündelik hayatla bağını kurmak isteyenler; kafasını hayata dair soru ve sorunlara takmış olanlar... Birlikte düşünüp konuşup tartışıp okuyup üretmek deneyimi için...


Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Nedir?

Türkçe ya da Türk dili, batıda Balkanlar’dan başlayıp doğuda Hazar Denizi sahasına kadar konuşulan Altay dillerinden biridir. Yaşı, en eski hesaplara göre 8500 olan Türkçe, bugün yaşayan Dünya dilleri arasında en eski yazılı belgelere sahip olan dildir. Bu belgeler, çivi yazılı Sümerce tabletlerdeki alıntı kelimelerdir. Türk yazı dilleri içinde Oğuz sahası yazı dillerinden Osmanlı Türkçesinin devamını oluşturur. Başta Türkiye olmak üzere eski Osmanlı İmparatorluğu coğrafyasında konuşulan Türkçe, dünyada en fazla konuşulan 5. dildir. Türkçe sondan eklemeli bir dildir. Bundan ötürü kullanılan herhangi bir eylem üzerinden istenildiği kadar sözcük türetilebilir. Türkiye Türkçesi bu yönünden dolayı diğer Türk dilleriyle ortak ya da ayrık bulunan onlarca eke sahiptir. Türkçe çok geniş kullanımıyla birlikte zengin bir dil olmasının yanı sıra, genel itibarıyla “özne-nesne-yüklem” biçimindeki cümle kuruluşuna sahiptir.

Felsefe Nedir?

Yunanca ''sevgi'' ve ''bilgelik'' kelimelerinden meydana gelen felsefe düşünce sanatı anlamına gelir. İnsanları gerçek, güzellik, bilgi, akıl, din başta olmak üzere pek çok kavram üzerinden düşünmeye yönlendiren bu sanat dalı Antik Çağ'dan günümüze kadar gelmiş, en önemli düşünürleri bizlere kazandırmıştır. Düşünceye eleştirel bir yaklaşım getiren felsefede sorular her soruya sistemli bir karşılık verebilmek büyük önem taşımaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Yabancılar için akademik olmayan  konuşma odaklı Türkçe dersleri...