İstanbul Pendik Muhammet Yartaşı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muhammet Yartaşı

pendİk, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Kuranı Kerim Öğretme Kursu , Mesleki Arapça (Arabic for Careers) Kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Arapça Kursu , Türkçe Kursu , AÖF Arapça Kursu , Arapça Muafiyet Sınavı Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muhammet Yartaşı, İSTANBUL PENDİK ve civarında hizmet vermekte olup 10.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5591 kurs/özel ders verenden 769 . sıradadır. Başta Arapça olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muhammet Yartaşı, 31 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuyum. 4 Yıl Arapça eğitimi aldım. Suriye'de 45 gün Arapça dil eğitimi için bulundum. Şu anda Okan Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Arapça) öğrencisi 3. sınıfım. Toplamda 9 sene'ye yakın Arapça eğitimi almış bulunmaktayım. Özel ders hakkında bilgi almak isteyen kişiler iletişime geçebilirler.

Fotoğraflar

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Kuranı Kerim Öğretme Nedir?

İslam dininin temel kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’in dili Arapçadır. Kur’an-ı Kerim’i doğru okuyabilmek için ilk olarak bu dilin alfabesini öğrenmek gerekmektedir. Kur’an-ı Kerim’i indirildiği biçimde, harflerin telaffuz şekilleri ve tecvid kurallarına uygun öğrenmeye ve okumaya dikkat edilmelidir. İbadetlerin istenilen şekilde yerine getirilebilmesi için Kur’an-ı Kerim’in kurallara uygun olarak okunması önem arz etmektedir. Bu nedenle tüm bu gereklilikler ve bireylerin ilgi / ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma kurs programı hazırlanmıştır. Program ile Kur’an-ı Kerim’i okuma bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kur’an-ı Kerim (Elifba) Okuma kursunda;
1. Kur’an-ı Kerim Harflerini ve kelime içindeki yazılış biçimlerini tanıması,
2. Kur’an-ı Kerim Harflerini mahreçlerine uygun olarak telaffuz etmesi,
3. Kur’an-ı Kerim Harflerini harekelerine ve med durumlarına göre seslendirmesi,
4. Okunuşla ilgili bazı harf ve işaretlere dikkat ederek Kur’an’ı okuması,
5. Namaz duaları, namazdan sonra okunan tesbihatları usulüne uygun olarak
yüzünden okuması,
6. Fatiha suresi, Bakara suresinin ilk beş ayeti, Ayet’el-Kürsî ve kısa sureleri
usulüne uygun yüzünden okuması,
7. Okunan surelerin ve duaların anlamlarını ana hatları ile kavraması,
amaçlanmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Ortaokul döneminde aldığım özel kurslar ve İmam Hatip lisesinde aldığım eğitim doğrultusunda Kuran-ı Kerim özel ders verilir.
Private lessons are given to all Arab people who want to learn Turkish.
İmam Hatip Lisesi'nde ve Üniversitede aldığım Arapça Eğitimim doğrultusunda Arapça özel ders verilir.