İstanbul Sancaktepe Borhan Chessmaster Academy

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Borhan Chessmaster Academy

sancaktepe, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Lise İngilizce Özel Ders , Ortaokul Türkçe Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Kodlama Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Borhan Chessmaster Academy, İSTANBUL SANCAKTEPE ve civarında hizmet vermekte olup 28.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 25 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 12 farklı kurs/özel ders vermektedir. Borhan Chessmaster Academy, 132 gelen talepten 12 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merkezi Koşuyolu'nda bulunan satranç ve ingilizce eğitim merkezimizde dersler verilmektedir.
Detaylı bilgi :
www.chessmasteracademy.org
www.facebook.com/BorhanChessmaster

Fotoğraflar
Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy Borhan Chessmaster Academy

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Lise İngilizce Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik ingilizce özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Her yaş grubuna her düzeyde satranç dersleri verilir.
Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.
5-12 yaş aralığına Amerikalı öğretmenden ingilizce dersler...
Ayrıca iş adamlarına ve diğer meslek gruplarına da iş ingilizcesi dersleri düzenlenmektedir.
Arzu ettiğiniz yabancı dil dersleri verilir.
İngilizce,
Almanca,
Rusça,
Çince,
Romence...vb