İstanbul Sancaktepe Tolga Kabak

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Tolga  Kabak

sancaktepe, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: SolidWorks Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Tolga Kabak, İSTANBUL SANCAKTEPE ve civarında hizmet vermekte olup 06.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 2242 . sıradadır. Başta SolidWorks olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Tolga Kabak, 13 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Özel bir şirkette Proje Yöneticiliği yapıyorum. Makine Mühendisiyim. Her düzey solidworks eğitimi verebilirim.  12 yıldır solidworksü kullanıyorum ..


SolidWorks Nedir?

SolidWorks yenilikçi, kullanımı kolay, Windows için hazırlanmış 3 boyutlu tasarım programıdır. SolidWorks her türlü makine, tesis, ürün tasarımında kullanıcıya Windows’un kolaylıklarını kullanarak hızlı bir şekilde çizim yapmasını sağlar.

SolidWorks parasolid prensibinde çalıştığı için kullanıcıya, tasarımın her aşamasında müdahale şansı vererek, modelin boyutlarının, ölçülerinin ve ayrıntılarının
istenilen şekilde değiştirilmesi imkanı vardır, saniyelerle ölçülebilecek zaman dilimlerinde teknik resim ve montajların yapılmasını sağlar. Feature tree (tasarım ağacı) ile yapılan işlemlerin sıraları ve yapıları değiştirilebilir. Üstelik yapılan değişiklikler sonucu varsa yapılmış olan montaj ve teknik resim anında güncelleşir. Böylece kullanıcıya teknik resimde veya montajda parçaya müdahale edebilme şansı doğar.

SolidWorks 2000’de ‘’smart mate’’ (akıllı montaj) adlı uygulama son derece hızlı montaj yapılmasını sağlar. Bunun dışında sac parçaların açılımını yaparak uzama miktarları hesaplanabilir. Ayrıca katı objeler kullanılarak kesme, yırtma veya şekillendirme işlemleri yapılabilmektedir. Yapılmış olan tüm bu işlemleri IGES, DXF, DWG, SAT(ACIS), STL, STEP, VDA, VRML, parasolid dosyalarından kayıt veya transfer yapılabilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları