İstanbul Sarıyer Gökhan Saraç

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gökhan  Saraç

sariyer, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Solfej Kursu , Konservatuar Kursu , Şan Kursu , Kanun Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gökhan Saraç, İSTANBUL SARIYER ve civarında hizmet vermekte olup 13.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5245 kurs/özel ders verenden 979 . sıradadır. Başta Şan olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gökhan Saraç, 21 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Şan Dersinin temel olarak öğretilmesi ve öğrencinin isteği doğrultusunda ileri seviyelere geçilmesi hedeftır.Sesi ve nefesi doğru kullanmaya yönelik derstir.

Kanun dersleri kanun sazının temeli ve icrası üzerinedir.

solfej dersleri kursiyerin nota deşifre bilgilerini temelden almasını sağlamaya yöneliktir.


Fotoğraflar

Solfej Nedir?

Solfej, bir müzik parçasının notalarını, do, re, mi gibi tek sesli adlarla okuyarak seslendirmeye denir. Bu anlamıyla solfej, bir müzik parçasının notalarını okumak ya da çalmak ile özdeştir.

Konservatuar Nedir?

Kelime anlam olarak muhafaza eden, koruyan anlamındadır ve bir sanatın veya sanat dalının korunması, bu sanat dalının bir ekol haline getirilmesi olarak düşünülebilir. Bazı yorumlara göre sanatın korunması, güncel olarak yorumlanması ile mümkündür. Konservatuvar eğitimi ve yapılanması genel olarak müzik üzerine kuruludur. Ancak bazı konservatuvarlarda müzik dışında dans, drama ve müzikal gibi eğitimleri içeren çalışmalar da bulunmaktadır.[5]. Türkiye'de ise dünyadaki eğitime benzer şekilde genelde Müzik, Müzikoloji ve Sahne Sanatları adı altındaki bölümlerde eğitimler toplanmaktadır. Bu eğitimler kapsamında, sahne sanatlarının altında, bale, opera ve tiyatro gibi eğitimler de verilmektedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Nota solfej ve deşifre becerilerini öğretmek ve gelişmesine yönelik dersler verilecektir.Öğrencinin evinde de ders verilir.
Konservatuar hazırlık kursları içerir.Detaylar kursiyere anlatılacaktır.
Şan eğitiminin amacı diyafram, akciğer, sinüs boşlukları, ağız boşluğu, karın boşluğu gibi günlük hayatta bilinçli kullanmadığımız vücut bölümlerini kullanarak ses tellerini eğitme çalışmasıdır. Bu çalışmalar neticesinde sesizimi ve konuşmalarımızı daha bilinçli tonlamayı ve yine daha bilinçli ifade etmeyi öğreniriz.
Kanun sazının temel bilgileri ve kanun sazının icrası üzerine verilen bir kurstur