İstanbul Sarıyer Tayfun Öncü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Tayfun Öncü

sariyer, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Dönercilik Kursu , Dünya Mutfağı Kursu , Aşçılık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Tayfun Öncü, İSTANBUL SARIYER ve civarında hizmet vermekte olup 21.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5873 kurs/özel ders verenden 144 . sıradadır. Başta Dünya Mutfağı olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Tayfun Öncü, 22 gelen talepten 22 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhabalar 15 senelik aşçılık serüvenimde sizlere mutfakta geliştirebileceğiniz bütün bilgileri rahatlıkla öğrenebileceksiniz.Özetle Ders Konuları:
Tabak Sunumu
Mutfak Ekipmanları
Menü Planlama
Gıda Güvenliği
Beslenme
Bıçak Kullanımı ve Kesim Teknikleri
Salatalar ve Sosları


Dönercilik Nedir?

Bir eksene geçirilmiş etlerin döndürülerek pişirilmesiyle yapılan kebap, döner kebap da denir.

Dünya Mutfağı Nedir?

Dünya mutfakları kavramı milli, yörelik, yerel olarak bölgelere göre sınıflandırılmış yemek pişirme ve sunum yöntemlerini tanımlar.

Genel
Hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun dünya mutfaklarına ait temel yiyecek içecek hazırlamada kullanılan hammaddeleri tanıtan, ön hazırlıklarını, yiyecek çeşitlerini, pişirme, servis ve sunumunu hazır hale getirme yeterliliğini uygulamalı olarak öğreten bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Kişisel bakım, işe hazırlık, sanitasyon, bulaşık yıkama ve çöp atımı, uluslararası doğrama teknikleri, Asya Kıtası ülke mutfakları, Avrupa Kıtası ülke mutfakları, Amerika Kıtası ülke mutfakları, Afrika Kıtası ülke mutfakları.

İstihdam Alanları: Bu programı başarıyla tamamlayanlar, yiyecek içecek hizmetleri alanında; konaklama işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek içecek üretim ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilirler.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Döner eti hayvanın neresinden sos tercihi hangisi olmalı terbiye kaç gün dinlendirilmeli birçok soruda size yardımcı olacağım
1.gün Temel eğitim olarak bıçak kullanımı temel kesim Temel Kesim Teknikleri: Brunoise – Julienne – Chiffonade 2.gün Tavuklar:Tavuk Açma Teknikleri – Tavuk Suyu – Tavuk Pişirme Teknikleri
Merhabalar 15 senelik dünya mutfağı cafe mutfağı birçok restaurantlarda çalıştım.Bunun yanında 5 senedir özel eğitim vermekteyim.Mutfağa karşı empatisi olan kişilere birebir ilgilenerek istekleri doğrultusunda temele inerek herşeyi güzel eğlenceli hala getirerek eğitim vermek