İstanbul Şişli Metin Yücel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Metin Yücel

şİşlİ, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kamera Önü Oyunculuğu Kursu , Oyuncu Koçluğu Kursu , Oyunculuk Kursu , Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Metin Yücel, İSTANBUL ŞİŞLİ ve civarında hizmet vermekte olup 24.07.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6424 kurs/özel ders verenden 1500 . sıradadır. Başta Oyuncu Koçluğu olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Metin Yücel, 9 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Sinema ve dizi film yönetmeniyim. Uzun yıllardır hem Türkiye'de hem de yurt dışında sinema filmleri ve TV dizileri çektim. Aynı zamanda senaryo yazarlığı da yapmaktayım.
2017 yılında Azerbaycan'da yılın yönetmeni ödülü aldım.
Kamera önü oyunculuk eğitimi vermekteyim. Oyunculuk eğitiminde sırasıyla mimik, beden dili, yaratıcı drama, doğaçlama, devamlılık ve diksiyon konularına ağırlık vermekteyim.
Eğitim almak isteyen oyuncu adayı arkadaşların yetenek ve bilgi seviyesine göre yukarıda belirtmiş olduğum konularda haftada en az 3, en çok 4 gün ders vermekteyim. Oyunculuk dersleri en az 1 saat sürmekte olup isteğe göre bu süre uzatılabilir.


Kamera Önü Oyunculuğu Nedir?

Kamera önü oyunculuk teknikleri, oyunculuk okulları ve kursları ile öğretilse de sektörde deneyim kazanmadan yapılamayacak tekniklerdir. Rol yapmayı öğrenmek isteyen herkesin bilmesi gereken kamera önü oyunculuk teknikleri, sahnedeki fiziksel ve duygusal tüm süreçleri kapsamaktadır. Oyunculuk eğitimi, bu teknikleri kazandırırken aynı zamanda bilgi, deneyim, yaratıcılık, doğallık ve empati becerileri de katmaktadır

Oyuncu Koçluğu Nedir?

Ajans sizinle sette bir arada olmaz. Oyuncu koçu, sette sizinle bir aradadır. İşinden çıkamadığınız sahnelerde karaktere girmenizde size yardımcı olur. Daha iyi nasıl oynayacağınız konusunda sizi destekler. Oyunu koçunu cast ajansınızda temin edebilir. Güzel bir projeyi hak eden bir oyuncusu varsa, o projede yükselmesini istediği oyuncusu için bir oyuncu koçuyla anlaşma sağlar. Oyuncu koçları genellikle proje bazlı çalışır.