İstanbul Sultanbeyli Emel Bakkal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emel Bakkal

sultanbeylİ, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Rehabilitasyon Kursu , Disleksi Kursu , Özel Eğitim Kursu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emel Bakkal, İSTANBUL SULTANBEYLİ ve civarında hizmet vermekte olup 11.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5989 kurs/özel ders verenden 3699 . sıradadır. Başta Rehabilitasyon olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emel Bakkal, 19 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Mental yetersizlik, Down Sendromu, Otizm, Özel Öğrenme Güçlüğü(Disleksi), Hiperaktivite Bozukluğu, Dikkat Eksikliği alanlarında verilen öğretim faaliyetlerinde eğitimliyim.
Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği.  


Rehabilitasyon Nedir?

Bir kimsenin iş yapmaya engel olan sakatlığını ya da hastalığını gidermek, onu iş yapabilecek, çalışabilecek duruma getirmek için uygulanan sağaltım, bakım ve eğitim işidir.

Disleksi Nedir?

Disleksi dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur.

Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir. Disleksi olan kişiler her şeyi unutur ve dil ile ilgili derslerde sıkıntı çektikleri bilinmektedir. Bazıları okul zamanında hızlı konuşabilir. İnsanlar da onları pek dikkate almazlar. Normal bir insan okuma, yazma ve anlama gibi eylemler için beyninin sol ön lobunu kullanır. Disleksi olan kişiler sol ön lobu kullanmakta zorluk yaşarlar.

Günümüzde ise disleksi olan kişilerin sayısal zekası çok yüksektir. Okul zamanlarında matematik ve fizik derslerini çok severler. Fakat sözel konuları beceremeyebilirler. Disleksi olan kişilerin sözel zekaları düşük veya geri değildir. Aksine çok güçlü sözel zekaları vardır. Normal bir insanın hayal gücünün en az 2 katına sahiptirler. Disleksi olan çoğu kişinin en büyük düşmanı kitaptır. Bazıları bir kitabı anlamak için aynı kitabı 5-6 kere okur. Disleksi olan insanlar üstün zekalı insanlardır ve bir kısmı ise dahidir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi olarak gölge öğretmenlik, uzmanlar tarafından verilen rehabilitasyon çalışmaları ödev ve görevlerini yerine getirebilmek için evde ya da rehabilitasyon merkezinde yardımcı eğitim hizmeti.  Otizm, Disleksi, Zihinsel Yetersizlik, Down Sendromu eğitim almakta olduğum alanlardır.