İstanbul Tuzla Beytullah Şahan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Beytullah Şahan

tuzla, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: TYT Kursu , YKS Kursu , YÖS Kursu , Açık Lise Kursu , Akşam Lisesi Kursu , Etüt Kursu , Liseler İçin Arasınıf Etüt Kursu , Temel Lise Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Beytullah Şahan, İSTANBUL TUZLA ve civarında hizmet vermekte olup 08.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5735 kurs/özel ders verenden 4678 . sıradadır. Başta YKS olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Beytullah Şahan, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Deneyimli Matematik öğretmeni ve Hukuk fakültesi öğrencisinden ayrıcalıklı özel ders. 5 yıldır MEB, 3 yıllıkta dersane ve özel sektör tecrübem vardır. 2014 kpss sınavında matematik alan testinden derece ile atandım. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. Sınıf öğrencisiyim. Öğrencilerime en verimli şekilde ders ve rehberlik konusunda yardımcı olmak ilk hedefim.


TYT Nedir?

YGS'nin yerine geçecek ilk oturuma Temel Yeterlilik Testi (TYT) adı veriliyor. Ancak ilk oturumlar arasındaki en büyük fark ise soru sayısı ve adayların sorumlu olduğu bölümlerde ortaya çıkıyor. YGS'de adaylar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarından sorumlu tutuluyordu. TYT'de ise 40 Türkçe ve 40 Temel Matematik sorusu olacak. YÖK Başkanı Saraç bu sınavın adayların temel yeteneklerini ölçmek amacıyla tasarlandığını belirtti.

YKS Nedir?

Üniversiteye 2018-2019 girişteki sınavın yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak belirlendi. Buna göre, adaylar iki ayrı oturuma katılacaklar. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına göre ilk oturumda temel yeterlilik esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Sınavlar Haziran ayında bir hafta sonunda 2 oturumda yapılacak, soru sayısı 80 olacaktır. Türkçe ve Matematik sabah oturumunda yapılacak.

Öğleden sonraki ikinci oturumda lise müfredatına dair bilgiler esas alınacak.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, haziran ayının bir hafta sonu yapılacak.