İstanbul Tuzla Gülten Kurt

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gülten  Kurt

tuzla, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dans Terapisi Kursu , Konuşma Terapisi Kursu , Müzik Terapi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gülten Kurt , İSTANBUL TUZLA ve civarında hizmet vermekte olup 25.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5600 kurs/özel ders verenden 100 . sıradadır. Başta Konuşma Terapisi olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gülten Kurt , 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Zihinsel -işitme engelliler öğretmeni ve Dil Konuşma Bozuklukları Uzmanı yum.
Hala Rehabilitasyon merkezinde çalışmaktayım.
Özel Eğitim tüm alanlarda ve felçli hastalarda Dil Konuşma ,konuşma bozukluğu,akıcı konuşma,OKUMA YAZMA ve işitme eğitimine özel olarak  14 yıldır ders vermekteyiz.


Dans Terapisi Nedir?

Dans terapisinin temeli, kişinin hareketlerinin, düşünce sistemini ve hislerini yansıttığı prensibine dayanır. Kişinin hareketlerinin algılanması, fark edilmesi ve hareket repertuvarının genişletilmesi sonucu, bu sürece tanıklık eden dans terapisti kişinin farkındalığını arttırmaya, yeni hareket algıları oluşturmaya ve böylece duygularında ve sözel iletişiminde yeni iletişim mekanizmaları geliştirebilmesine yardımcı olur. Kişisel gelişim ve sosyal iletişimi destekleyen dans terapisi bire-bir seans ya da grup terapisi olarak sağlık, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında, bu eğitimi almış lisanslı terapistler tarafından uygulanabilir.

Dans ve Hareket Terapisinin Yararları:
Kişisel farkındalık, özgüven, bağımsız olabilme yetisi ve sağlıklı bireyleşme,
Düşünce, duygu ve hareket arasında bağlar kurabilmek,
Değişkenlerle başa çıkabilme ve adaptasyon mekanizmalarının gelişimi,
Çok yoğun, baskın düşünce ve hislerin ifade edilebilmesi ve bu hislerle başa çıkabilme,
Sözel ve hareketli iletişim yöntemlerini geliştirme,
Yaratıcı yöntemler, dans, müzik ve oyun aracılığıyla güvenli bir ortamda içsel kaynaklara ulaşım,
Kişiye kendi ve başkaları üzerindeki etkisini yargılanmadan yaratıcı ve destekleyici bir ortamda deneyimleme olanağı sunmasıdır.

Konuşma Terapisi Nedir?

Dil veya konuşma bozukluğu olan birçok çocuk için uygulanan tedavi yöntemine dil ve konuşma terapisi denir. Konuşma bozukluğu seslerin doğru üretilmemesi ile ilgilidir. Dil bozukluğu ise anlamdaki güçlük ya da düşüncelerini bildirmek için kelimeleri bir araya koyamamaktır. Buna bağlı olarak konuşma terapisi çeşitli dil ve konuşma bozukluğu olan her yaştaki kişiye yardım eder.
Verilen Kursların Ayrıntıları