İstanbul Tuzla Seray Coşkun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Seray Coşkun

tuzla, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dikiş Kursu , Drapaj (Moda Kalıp Tasarımı - Model Geliştirme) Kursu , Moda Tasarım Kursu , Terzilik Kursu , Deri Çanta Yapımı Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Seray Coşkun, İSTANBUL TUZLA ve civarında hizmet vermekte olup 01.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6426 kurs/özel ders verenden 4651 . sıradadır. Başta Dikiş olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Seray Coşkun, 23 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Elde deri çanta yapımı ile ilgili kalıp çıkarma, kesim ve dikiş teknikleri ile ilgili ders veriyorum. Aynı zamanda deri ve kumaş karışımlı ceket, yelek gibi ürünler üzerine de çalışmalarım var.


Dikiş Nedir?

Kesilen kumaş ve yardımcı malzemelerin birleştirilerek mamul giysinin yapımını amaçlayan işlemlerin tümüdür. Dikiş kurslarında ilk olarak; teğel örnekleri çalıştırılır ve elinizin alışması sağlanır.Sonra düz makina dikiş örnekleri,sonra küçük numune modeller,fermuar dikişleri vs. öğrenilir. Yaklaşık 1 ay sonra,ilk kalıp çalışmanız,yırtmaçlı düz etek kalıbı olacaktır. Kalıp çıktıktan sonra 2 aşama vardır. Birincisi "kesim" aşaması.Yani kalıbı kumaşa yerleştirme ve kesim işlemidir. İkincisi ise parçaları birleştirme olan "dikim" aşaması. Makinanın dikim özellikleri,kumaşın modele uygunluğu ve hatta makinaya uygunluğu vs. bu kurslarda bunların hepsini zamanla öğrenmeniz mümkündür.

Drapaj (Moda Kalıp Tasarımı - Model Geliştirme) Nedir?

Drapaj kelime olarak Fransızca olup, Amerikan bezi ile cansız prova mankeni üzerinde yapılan tasarımdır.
Kökleri Fransa Sarayı’nda Soylu hanımefendilerin dönemine kadar uzanır.
Bugünkü Hazır Giyim Modelistlik kalıp sistemlerinin büyük annesi olan Drapaj eğitimi size çok farklı bir bakış açısı ve bilgi kazandıracak.