İstanbul Üsküdar Enver Kandemir

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Enver Kandemir

üsküdar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Mimarlık Kursu , Mimari Proje Kursu , AYT Kursu , Etüt Kursu , Temel Lise Kursu , TYT Kursu , YKS Kursu , YÖS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Enver Kandemir, İSTANBUL ÜSKÜDAR ve civarında hizmet vermekte olup 07.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5859 kurs/özel ders verenden 1520 . sıradadır. Başta YKS olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Enver Kandemir, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Mimarım, sınavlara hazırlık özel ders verilir.


Mimarlık Nedir?

Mimarlık mesleğinin kapsamına dini yapılardan saraylara, bir kentin dokusunu oluşturan basit konut tiplemelerine kadar her türlü açık ve kapalı mekân ve çevre (peyzaj mimarlığı) girer. Bu çevre kırsal veya kentsel olabileceği gibi, yapıları veya mekânları kuşatan yakın dış çevre diğer bir ifadeyle peyzaj tasarımı da, mimari tasarımı da olabilir. Mekân, içinde yaşamın gerçekleştiği fiziki ortam olarak tanımlanabilir. Mekânın oluşabilmesi ve üretilebilmesi için yapılara, yaşamın her gün artan çeşitliliği göz önüne alınırsa, oldukça karmaşık ilişkiler düzeni içinde yapılaşmış fiziki çevre; peyzaj mimarlığı çalışmalarına gereksinim vardır. Mimari tasarımın öznesi olan yaşam, coğrafi, iklimsel, kültürel, demografik farklılıklar içerir.

Mimari Proje Nedir?

Mimari olan her projeyi okuma, projelendirme ve görselleştirmenin temel mantığının anlatılması. Sektörde en çok kullanılan teknik çizim programı olan Autodesk AutoCad ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu proje çizimlerinin uygulanması. Google’ın geliştirip desteklediği bir başka 3 boyutlu mimari çizim programı olan Sketch Up ile 3 boyutlu ölçülü modellerin kısa sürede modellenip, model arşivinin genişletilmesi. Dünya’da resimleri ve grafikleri düzenleme konusunda en çok tercih edilen program olarak kabul edilen Adobe Photoshop ile birlikte gerekli olan müdahalelerin ve efektlerin görselleştirmeye yardımcı olacak şekilde kullanılması amaçlanmaktadır.