İstanbul Üsküdar Robot Akademi Innovationlab

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Robot Akademi InnovationLab

üsküdar, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Robot Kursu , Arduino Kursu , Xamarin Ile Mobile Uygulama Geliştirme Kursu , 3D Yazıcı Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Robot Akademi InnovationLab, İSTANBUL ÜSKÜDAR ve civarında hizmet vermekte olup 12.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5457 kurs/özel ders verenden 1630 . sıradadır. Başta Robot olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Robot Akademi InnovationLab, 21 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Çocuklar İçin Robotik Kodlama ve Stem Eğitim Merkezi "Robot Akademi Innovation LAB"

Robot Akademisi Innovation LAB. Öğrencilerin zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayan yeteneklerini keşfetme, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitelerini arttıracak, hayal gücünü zenginleştirme ve üretkenliği arttırma yeteneği kazanmalarını amaçlayan sistemli robotik eğitimler gerçekleştirmektedir.

2011 yılında Türkiye’nin ilk tüm gençlere açık araştırma merkezi; Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi “ÜROTAM” olarak yenilikçi, girişimci, teknolojiye meraklı ilköğretim-lise ve üstün zekâlı öğrencilere yönelik kodlama, tasarım ve robotik dersleri vermeye başlamış, 2016 yılı itibari ile Robot Akademi InnovationLab adıyla 10-16 yaş arası öğrencilerle eğitimlere devam etmektedir.

Robot Akademi InnovationLab’de öğrenciler ve eğitmenler, STEM “Science (bilim), Technology (teknoloji), Engineering (mühendislik), ve Mathematics (matematik)” ile disiplinler arası eğitime olanak sağlayan ders içeriklerini kullanırlar. Öğrencilerin içsel becerilerini ortaya koyabilecekleri, eğlenceli, etkili ve gerçek hayata yönelik aktivitelerin yer aldığı robotik derslerinde öğrenci merkezli bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Böylece tüm öğrencilerin robotik derslerinde aktif katılımı amaçlanmaktadır.

Eğitimlerde, öğrencilerimizin robotik ve kodlama alanında yaratıcı ve üst düzey düşünme becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor, tüm derslerde eğitmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimizin problem çözebilme yeteneklerini geliştirmek ve aynı zamanda da sosyal öğrenme ortamını kolaylaştırmak amacıyla grupla çalışma teknikleri kullanıyoruz.

Ekip olarak, klasik robotik derslerin kalıplarını kırarak; modern, vizyoner ve yenilikçi bir eğitim anlayışını benimsemiş olup, buna bağlı kalarak; donanımlı, sorgulayan, araştırmacı ve geleceği planlayan nesiller yetiştirmeye devam ediyoruz.

Fotoğraflar
Robot Akademi InnovationLab Robot Akademi InnovationLab Robot Akademi InnovationLab Robot Akademi InnovationLab Robot Akademi InnovationLab