İstanbul Üsküdar Seçil Öner

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Seçil Öner

üsküdar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Müzik Terapi Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Keman Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Seçil Öner , İSTANBUL ÜSKÜDAR ve civarında hizmet vermekte olup 06.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6455 kurs/özel ders verenden 789 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Seçil Öner , 112 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhabalar.Ben Seçil .Bir ortaokulda Müzik öğretmeniyim.Aynı zamanda 18 yıldır keman çalıyorum 12 yildir da ders vermekteyim.Dersleri seviyeye gore öğrenciyi motive edecek parcalarla , dersten keyif alacak sekilde islemekteyim.Dersi benim evimde almayı dusunurseniz fiyatta yardımcı olabilirim.İyigunler


Müzik Terapi Nedir?

Müzik terapi, bireylerin fiziksel, psikolojik, sosyal ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılamada müziği ve müzik aktivitelerini kullanan uzmanlık dalıdır. ... Müziğin kendine özgü bir dili vardır ve bu nedenledir ki, evrensel bir boyuta sahiptir ve dünyadaki tek ortak dil müziktir.

Çocuk Müzik Nedir?

Müziğin insanın biyolojik varlığıyla ilişkisi üzerine yapılan araştırmalarda, bir yaşından küçük bebekler üzerinde yapılan deneyler, insanın müziği doğuştan algılamaya hazır olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu bağlamda insanın doğuştan itibaren müzikle ilk tanışması, çeşitli kültürlerde genel olarak aynı yapıda ve görevde olan “ninni”ler ve annenin (veya aile bireylerinin) bebeği/çocuğu yönlendirmek için “doğaçlama” olarak söylediği “tekerleme” yapısındaki ezgilerdir. Bunun dışında ailenin dinlediği müzikler de çocuğun yönlendirilmesi veya eğlendirilmesinde kullanılmakta ya da çocuk zaten doğal ortamda bu müzikleri algılamaktadır.

Dersler öğrencinin ufak yaşlarda dikkatini uzun süreli bir konuya verememesi sebebiyle müzikten uzaklaştırmamak, müzikten sıkmamak amacıyla 30 dakika sürmektedir. Okul öncesi müzik eğitimi sayesinde, her hangi bir müzik aletine geçecek olan öğrenci okul öncesi müzik eğitimi almayan birine göre çok daha hızlı ilerleme kaydedecek ve çok daha başarılı olacaktır.

Okul öncesi müzik eğitiminin faydaları:

–  Bedensel ve Psiko-Motor Gelişimine
– Duygusal ve Sosyal Gelişimine
– Konsantrasyon Gelişimine ve daha bir çok konuda gelişimine etkisi olmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları