İstanbul Üsküdar Tale Dil Okulu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

TALE Dil Okulu

üsküdar, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: İngilizce Kursu , Arapça Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Çocuk Arapçası Kursu , Mesleki Arapça (Arabic for Careers) Kursu , İngilizce Yazışma Teknikleri Kursu , YDS Arapça Kursu , TOEFL Kursu , IELTS Kursu , YDS Kursu , İş İngilizcesi Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , AÖF Arapça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
TALE Dil Okulu, İSTANBUL ÜSKÜDAR ve civarında hizmet vermekte olup 31.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6443 kurs/özel ders verenden 32 . sıradadır. Başta IELTS olmak üzere 13 farklı kurs/özel ders vermektedir. TALE Dil Okulu, 420 gelen talepten 27 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
15 yıllık eğitim danışmanlığı geçmişimizde gerek birçok öğrencilerimizin taleplerine gerekse firmalarımızın ihtiyaçlarına en kolay ve pratik cevabı verdik ve vermeye devam etmekteyiz. Sunduğumuz kaliteli İngilizce ve Arapça Eğitimi ve program sonunda sağladığımız Milli Eğitim Bakanlığı ve Pearson  sertifikaları ile öğrencilerimizi kendilerini ön plana çıkarabilmeleri için olanak sağlıyoruz. Yurt dışı eğitim programlarımız ile öğrencilerimize eğitimini verdiğimiz dilleri hayatlarına entegre etme şansını sunuyoruz. Alanında uzmanlığı denetlenmiş ve onaylanmış eğitmen kadromuz ve sizlere özel hazırladığımız müfredatlarımız ile kaliteli hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Fotoğraflar
TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu TALE Dil Okulu


Verilen Kursların Ayrıntıları
Yetişkinler için uygulanan eğitim programımız, “Avrupa Dil Portfolyosu” tarafından belirlenen seviyeleri (A1, A2, B1, B2, C1, C2) baz alarak oluşturulmuştur. Her bir seviye kuru, seçilen programa göre 2 veya 3 aylık süreçten oluşur.

Genel İngilizce kur sistemimiz, iki kategoriden oluşmaktadır. Birinci kısım “Main Course” dediğimiz; İngilizce seviyesini geliştirmek için gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma dil yeteneklerini baz alan 96 saatlik yoğun bir eğitim sürecidir. İkinci kısım ise, 48 saatten oluşan “Club Hours” dediğimiz, “Main Course” programından farklı, ancak onu destekleyen nitelikte olan bir eğitim programıdır. Kurlarımız, İngilizceyi, alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerle birlikte, etkin bir şekilde ve doğru telaffuzla kullanmaya yöneliktir. MEB ve Pearson sertifikalarımız ile İngilizce seviyenizi uluslararası mecralarda bile gösterebilirsiniz.
lasik dilbilgisi ve kelime ezberleme eğitim metotlarının aksine, bir dili oluşturan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin her birine eşit olarak odaklanarak dil bilgisi de dahil olmak üzere, bir dili doğru kullanmanın mantığını öğretmeyi hedefliyoruz. Öğrenilen dilin, konuşma ve yazma yoluyla aktarılmasının, dil eğitimindeki öneminin farkında olduğumuz için, kulüp saatlerinde diğer kurumlardan farklı olarak; okuma, konuşma, dinleme derslerinin yanında, writing ve phonology (ses bilimi) derslerini de sunuyoruz. Writing derslerinde, günlük bir mektuptan başlayıp akademik bir makale yazmaya kadar, resmi ve gündelik birçok yazım türlerini öğretmeyi hedefliyoruz. Phonology derslerinde ise, İngilizcedeki sesleri, artikülasyondan tonlamaya kadar bütün ayrıntılarıyla işleyerek en uygun telaffuz eğitimini sunuyoruz.  

Her gün biraz daha gelişmekte olan dünyada, uluslararası etkileşimin en temel aracı dildir ve Arapça da bu dillerden bir tanesidir. Gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatımızda Arapçanın yeri ülkemizde oldukça önemlidir. Özellikle son dönemlerde Arap ülkeleri ile gerçekleşen ticari gelişmeler nedeni ile Arapça iletişim kurabilen personel ihtiyacı giderek artmaktadır. Bizde bunun bilincinde bir kurum olarak, bu önemli iletişim aracını uzman kadromuzla birlikte kaliteli ve etkin bir eğitimle sizlere sunuyoruz. Eğitimlerimiz sonucunda kazanacağınız sertifikalarla uluslararası platformlarda yerinizi alabilirsiniz.    Arapça, gerek farklı alfabesi gerekse karışık görünen grameri sebebi ile birçok kişiye öğrenilmesi zor bir dil gibi görünebilir. Fakat, öğrenmeye başladıkça aslında sanıldığı kadar da karışık olmadığını sizde farkedeceksiniz. Pratik üzerine kurulu eğitim programımıza sayesinde, Arapça'nın gramerini konuşurken öğreneceksiniz. Sadece konuşma becerisini geliştirmeye yönelik oluşturduğumuz kulüp saatlerinde, ana dili Arapça olan eğitmenlerimizle kendinizi hem test edecek hemde geliştireceksiniz. Sıkıcı gramer ve ezber dersleri yerine, keyifli temalara dayalı oluşturulan eğitim programımızla Arapça'yı yaşayarak öğreneceksiniz.

Bir dili öğrenmeye ne kadar erken başlanırsa, o kadar kalıcı ve etkili sonuçlar elde edilir. Bunun ışığında çocuklarımız için hazırladığımız eğlenceli ve bir o kadar da eğitici programımızı sizlere sunuyoruz. Amacımız, çocuklarımıza İngilizceyi oyunlarla sevdirip, projelerle geliştirmek, ayrıca okuldaki İngilizce performanslarını artırmak ve gündelik hayatlarına yansıtmalarını sağlamaktır. Çeşitli eğlenceli aktivitelerle çocuklarımızın hedef dili genç yaşta kavramalarını ve bunu pratiğe dökebilmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz
Çocuğunuzun Arapça öğrenmesini istiyorsanız hemen eğitimine başlatın, çünkü ne kadar küçük yaşta eğitime başlanırsa o dili kavraması ve öğrenmesi kolaylaşır. Küçük yaşta Arapça eğitimine başlayan çocuklar dili doğru telaffuzu ile birlikte öğrenir, özellikle Arapça gibi zorlayıcı bir telaffuz gerektiren bir dili çocuk yaşta öğrenmek çocuğumuzun o dili anadili gibi konuşmasına yardımcı olacaktır.

Çocuklarımızın eğitim alabilmesi için özel bir eğitim programı geliştirdik. Bu program ile çocuklarımız hem eğlenecek hem de eğlendikçe de öğrenecek. Amacımız çocuklarımızın, onlar için özel olarak hazırladığımız proje sınıflarında eğitimden sıkılmalarını önlemek ve eğitimde devamlılığı sağlamaktır. Çocuklarımız sınıf ortamlarındaki arkadaşları ile Arapça konuşmak durumunda bırakılacak ve böylelikle Arapçayı alışkanlık haline getirmiş olacaklar. Çocukların ilgisini çekecek kaynak ve materyaller ile Arapçayı keyifli bir aktivite haline getirmeyi planlamaktayız. Ayrıca onların zevklerine hitap eden Arapça çizgi filimler, oyunlar ve aktiviteler ile ilgilerini Arapça üzerinde yoğunlaştırmalarına yardımcı olacağız.

Küçük yaşta Arapça öğrenen çocuklar, ilerleyen yaşlarda gerek eğitimlerinde gerekse iş hayatında ayrıcalıklı hale gelecektir. Çocuğumuza küçük yaşta yabancı dil öğretmek, ebeveynlerinin, çocuklarının geleceğine yaptığı en büyük yatırımdır.
Mesleki kur programımız, belirli bir seviyeye ulaşan öğrencilerimize sunduğumuz Arapça eğitim programlarıdır. Öğrencilerin kendilerinin seçtiği iş alanlarına yönelik içeriklerden oluşan eğitim süreci, Arapça seviyenize üst düzeye çıkaracaktır. Bu programın sonunda, iş hayatında kullanılması gereken dil becerilerine kolayca sahip olmuş olacaksınız.

Çalışma Alanları:


·         Genel İş Arapçası
·         Turizm  
·         Hukuk
·         Ticaret
·         Finans
·         Tıp
·         Teknoloji
·         Otel ve Restoran
·         Enerji Endüstrisi
·         Eczacılık
·         Mühendislik
·         Havacılık
·         Lojistik
·         Spor
Writing derslerinde, günlük bir mektuptan başlayıp akademik bir makale yazmaya kadar, resmi ve gündelik birçok yazım türlerini öğretmeyi hedefliyoruz. Programın sonunda, kendinizden emin bir şekilde resmi olan veya olmayan bir çok yazık türü bilgisine sahip olacaksınız
Arapça akademik sınav programlarına yönelik oluşturduğumuz sınıflarımızda başarılı olmak artık çok kolay.  AÖF İlahiyat bölümünde, YDS ve YÖKDil Arapçada sınavların püf noktaları konusunda uzmanlaşmış yabancı uyruklu değerli öğretim üyelerimiz ile sınavları geçme garantisi sunuyoruz. Gerekli alt yapıyı konu anlatımı ile oluşturduktan sonra, çıkmış sorular üzerinden soru çözüm mantığını ve tekniklerini öğretiyoruz. Sınava yönelik ezber yapmak yerine, soruları anlayarak ve ipuçlarıyla çözerek başarıya kolayca ulaşabilirsiniz.
Seçilen kura göre 3 veya 4 ay süren eğitim sürecinde sınav teknikleri, kısa yollar, zaman yönetimi gibi birçok kolaylaştırıcı faktörün yanında, akademik olarak da okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerine yönelik hazırlık programı uygulanmaktadır. Alanında uzman eğitmenlerle birlikte, öğrencilerin talebine göre ister sınıf ortamında ister birebir çalışma şeklinde programlar sunulmaktadır. Bu sınavlar, bilgisayar ortamında online olarak gerçekleştirileceği için, hazırlık sürecinde eğitim de aynı şekilde sağlanmaktadır. Güncel denemeler ve test çalışmaları ile öğrencilerin eksik konuları tespit edilir ve süreç buna göre şekillendirilir. Ezbere ve teorik bilgiye dayalı bir eğitim sistemi yerine, dil becerilerini ve kavrama yeteneklerini geliştirmeye yönelik programlarla öğrencilerimizi sınava hazırlamaktayız.

Uluslararası geçerliliği olan ve online olarak İngilizce yeterliliğini ölçen bu sınav, dünyanın dört bir tarafında lisans, yüksek lisans, doktora öğrenci adaylarının dil yeterliliği tespiti için talep edilmektedir. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok uluslararası üniversitede hazırlık atlamak için de kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, birçok kurum ve kuruluş, işe alımlarda İngilizce seviyesinin ölçümü için bu sınavı zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle bu sınavda başarı elde edilebilmesi adına, öğrencilerimize özel olarak hazırladığımız eğitim programları sunmaktayız.

Türkiye genelinde yapılan YDS sınavı, üniversitelerde yüksek lisans ve doktora öğrenci adaylarının katılımı zorunlu tutulan yabancı dil yeterlilik sınavıdır. LYS-5 sınavı ise, öğrencilerin üniversite lisans dil bölümlerine yerleşebilmesi için zorunlu tutulan bir sınav sistemidir. Bu sınavlarda, okuma, kelime bilgisi, gramer, boşluk doldurma ve paragrafta anlam gibi beceriler test edilmektedir. İstenilen başarı puanlarına ulaşabilmek için özel olarak hazırlanan çalışma programları ile öğrencilerimize destek olmaktayız.
Bu eğitim programı, iş alanına göre mesleki İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Günümüzde çoğu iş sektöründe İngilizce zorunlu bir gereklilik halini almıştır ve genel İngilizce bilmek bazen yeterli kalmamaktadır çünkü iş sektörlerinde kelimelerin farklı kullanılışları ve yan anlamları değişmektedir. Bu nedenle, sektörlere göre içeriği değişiklik gösteren eğitim programları sunmaktayız. Eğitimini verdiğimiz sektörler:

·         Business Law (İş Hukuku)

·         Marketing (Pazarlama)

·         Accounting and Finance (Muhasebe ve Finans)

·         Human Resources (İnsan Kaynakları)

·         Logistics Management (Lojistik)

·         Working Across Cultures (Kültürlerarası Çalışmalar)

·         Construction (İnşaat)

·         Nursing (Hasta Bakıcılık)

·         Medical (Tıbbi İngilizce)

·         Information Technology (Bilgi Teknolojileri)

·         Oil Industry (Yakıt Endüstrisi)
Proficiency, üniversitelerin öğrencilerinin İngilizce hazırlık dönemine katılıp katılmaması gerektiğini belirlemek için uyguladığı sınav sistemidir. Öğrenciler bu sınavdan geçer not aldıkları takdirde, ortalama bir sene süren hazırlık dönemini atlar ve fakülte eğitim sürecine başlarlar. Bu sınavlar genellikle dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma, yazma ve dinleme becerilinin yeterliliğini ölçerler. Oluşturulan proficiency sınıflarında uygulanan eğitim sistemimiz sınav geçme, pratik soru çözme, zaman yönetimi ve teknikleri üzerine yoğunlaşmaktadır. Çıkmış sorular ve deneme sınavları ile öğrencilerimizin yeterlilikleri test edilir ve eksik konulara nokta atışı yapılarak sınava hazırlanmak amaçlanmaktadır. Şık eleme, skimming ve scanning teknikleri, anahtar kelimeleri bulmak, makale yazmak için ipuçları vb. gibi birçok yöntem öğretilerek proficiency sınavında başarılı olmak hedeflenir. Öğrenciler, 3 ay sürecek olan bu programda, opsiyonlu ders saatlerinden kendilerine uygun olanları seçebilme olanağına sahiptirler.
Arapça akademik sınav programlarına yönelik oluşturduğumuz sınıflarımızda başarılı olmak artık çok kolay.  AÖF İlahiyat bölümünde, YDS ve YÖKDil Arapçada sınavların püf noktaları konusunda uzmanlaşmış yabancı uyruklu değerli öğretim üyelerimiz ile sınavları geçme garantisi sunuyoruz. Gerekli alt yapıyı konu anlatımı ile oluşturduktan sonra, çıkmış sorular üzerinden soru çözüm mantığını ve tekniklerini öğretiyoruz. Sınava yönelik ezber yapmak yerine, soruları anlayarak ve ipuçlarıyla çözerek başarıya kolayca ulaşabilirsiniz.