İstanbul Üsküdar Yasemin Kocaman

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yasemin Kocaman

üsküdar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Öğrenme Güçlüğü Kursu , Anne Bebek Kursu , Disleksi Kursu , Aile Danışmanlığı Kursu , Okuma Yazma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yasemin Kocaman, İSTANBUL ÜSKÜDAR ve civarında hizmet vermekte olup 20.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5976 kurs/özel ders verenden 3225 . sıradadır. Başta Disleksi olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yasemin Kocaman, 21 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. 4 senedir disleksili çocuklarımızla onlara sadece okul programı odaklı değil davranış ve insan ilişkilerini de sağlamlaştırmak eğitimi bütünselleştirmek için destek veriyorum. Farklı öğrenme stillerini tespit edip özgüvenlerini de inşaa ederek çalışıyorum. Çeşitli test uygulama sertifikalarım ve bilişsel davranışçı terapi eğitimim de mevcuttur.


Öğrenme Güçlüğü Nedir?

Öğrenme güçlüğü, konuşma, dinleme, okuma, yazma, akıl yürütme ve matematik yeteneklerinin kazanılmasıyla birlikte ortaya çıkan bir gelişim bozukluğudur. Günümüzde ilerleyen tıp ve teknoloji doğrultusunda %100 iyileşme sağlanabilen öğrenme güçlüğü, ilk kez 1962 yılında tanımlanmıştır. Öğrenme güçlüğü, merkezi sinir sistemi işleyişindeki bir bozukluk neticesinde oluşabileceği gibi doğuştan gelen bir sorunda olabilir. İlk öğretim ile başlayan öğrenme süreci çocukta varolan öğrenme bozukluğunun gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır. Öğrenme sürecinde bireyin bilgi ediniminde görülen güçleşme ve öğrenme alanlarındaki işlev bozuklukları; bireyde öğrenme güçlüğünün varlığını işaret etmektedir.

Öğrenme güçlüğü olan çocuğun zeka seviyesinin yaşıtlarından daha geride olduğu söylenemez. Öğrenme bozukluğu olan çocukların zeka seviyelerinin genellikle normal veya normalin üzerinde olduğu görülmektedir. Öğrenme bozukluğu; zeka seviyesinden bağımsız olarak konuşma, dinleme, okuma, okuduğunu anlama, heceleme, yazma, matematiksel hesaplamalar yapma ve kendini ifade etme gibi durumlarda kendini gösteren gelişimsel bir bozukluktur. Okul öncesinde oyun ağırlıklı aktivitelerde bulunan çocuklar, ilk öğretimin başlamasıyla birlikte okuma, yazma, okunulanı anlatma ve dinleme gibi becerileri edinirler. Bu dönemde çocukta var olan ancak daha önce farkedilmemiş öğrenme bozuklukları gözlemlenir. Çocukta öğrenme güçlüğünün fark edilmesi durumunda bir an önce uzmana başvurulmalı ve gereken yardımı almalısınız.

Anne Bebek Nedir?

Doğum sonrası dönemde anne ile bebeğin yeni hayatlarına uyum sağlamasına destek olmak ve olası sorunlarla baş edebilmesini sağlamak amacıyla anne bebek eğitimi, uzman anne bebek hemşireleri tarafından sunulan hizmettir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
2014 Hacettepe psikoloji bölümünden mezun oldum. 5 yıldır bu alanda çalışıyorum. Çocukların öğrenme stillerini ve içinde bulundukları duygu durumu, kaygıları göz önünde bulundurularak bir program takip ediyorum.
2014 Hacettepe Universitesi psikoloji bölümü mezunuyum. 2013'ten beri çocuk psikolojisi ve gelişim psikolojisi alanında çalışıyorum. Çeşitli test eğitimleri ve depresyon, kaygı bozuklukları alanında terapi eğitimlerini tamamladım.
Okuma yazma döneminde çocukların kendine has öğrenme stili belirlenir ve bu zorlu basamağı çocuğa okumayı ve yazmayı sevdirerek öğretmek amaçlanır.5 yıldır özellikle öğrenme güçlüğü olan çocuklarla çalışan bir psikoloğum.