İstanbul Çekmeköy Yol Arkadaşım Gelişim Ve Koçluk Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ

çekmeköy, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Hızlı Okuma Kursu , Berard Kursu , Mentörlük Kursu , Öğrenci Koçluğu Kursu , Yaşam Koçluğu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ, İSTANBUL ÇEKMEKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 12.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6425 kurs/özel ders verenden 2359 . sıradadır. Başta Hızlı Okuma olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ, 37 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
HIZLI OKUMA VE ANLAMA TEKNİKLERİ
BERARD AİT METODU (İŞİTSEL ALGI - DİKKAT GELİŞİMİ)

Fotoğraflar
YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ YOL ARKADAŞIM GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ

Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı okuma, adından da anlaşıldığı gibi, normalden daha kısa sürede daha çok şey okuyabilmek, daha iyi anlamak amacıyla yapılan bir okuma tekniğidir.

Berard Nedir?

Berard metodu /işitsel algı gelişimi, okul öncesi-ilköğretim-üniversiteye hazırlık-özel eğitim öğrencileri için, eğitim ve öğrenimde en yüksek verimi alabilmelerini sağlamak amacıyla, konsantrasyon artırıcı, algı açıcı ve odaklanma sağlayıcı bir ön uygulamadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Hızlı Okuma ve Anlama eğitimi, eğitim seviyenize göre (ilk, orta, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora gibi) haftada 2 gün 2 şer ders saati olmak üzere toplam 24 saat eğitim verilmektedir. Ayrıca eğitim sürecinde öğrenci, verilen kullanıcı adı ve şifre ile  online platformda göz kaslarını geliştirici çalışmalar yapabilecektir.Eğitim bittikten sonrada öğrenci online platformda 2 ay boyunca çalışmalarına devam edebilecektir.
Berard AIT Yöntemi, algının en kısa yolu olan sağ kulak-sol zihin bağlantısının güçlendirilmesidir. Sol kulak ağırlıklı işitsel algı,  halk arasında  ‘jetonun geç düşmesi’ olarak bilinir. Zihnimizde iki işitme merkezimiz ama sözel ve sayısal  bir algılama ve yorumlama merkezimiz olduğundan ve bu merkezin de sol zihnimizde bulunmasından dolayı sol zihnin gelişiminin önemi açıktır. Sol zihni geliştirmek için kulakların işlenmiş müzikle (müzikteki alçak ve yüksek frekanslarla) çalışması ve zihnin  yeni yollar bularak, kendini yenilemesidir.